Editörün Seçimi

Spotify Otomatik Video Oynatmayı Kapatma

Spotify uzun bir süredir Canvas adını verdiği otomatik oynatma özelliğini kullanıyor. Kullanıcılar tarafından tıklanma olmasa bile oynatılan bu videolar birçok kişi tarafından ağır eleştirilere maruz kaldı. Çünkü izlenmek istenmediği halde oynatılan videolar aynı zamanda kişilerin internetini de kullanmış oluyor. Bu sebepten dolayı pek çok kişi Spotify otomatik video oynatmayı kapatma seçeneğini kullanarak Canvas özelliğini kapatıyor.

Spotify otomatik video oynatma nasıl kapatılır?

Dünya çapında 96 milyon abonesi bulunan Spotify, kullanıcılara binlerce müzik dinleme hizmeti sunuyor. Spotify’de tam 40 milyonun üzerinde şarkı yer alıyor. Spotify otomatik video oynatmayı kapatma seçeneğini aktif hale getirmek için IOS ve Android cihazlarda farklı yollar izleniyor. IOS işletim sistemine sahip cihazlarda otomatik oynatmayı kapatmak için uygulamaya girerek sağ üst tarafta yer alan “Ayarlar” sekmesine tıklayın. Buradan da Çalma – Canvas adımlarını izleyerek otomatik video oynatma özelliğini kapatabilirsiniz.

Android işletim sistemlerinde ise yine sağ üst tarafta yer alan “Ayarlar” seçeneğine tıklayın. Burada ekranı aşağı doğru kaydırın ve Canvas sekmesini bulun. Buradan da otomatik oynatma seçeneğini kapatabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı