Editörün Seçimi

Whatsapp İstenmeyen Kişi Nasıl Engellenir?

Whatsapp İstenmeyen Kişi Nasıl Engellenir?

Whatsapp, milyonlarca kişinin birbirleriyle iletişim kurduğu bir sohbet uygulamasıdır. İnsanlar iletişimlerini artık Whatsapp aracılığıyla sağlıyor. İnsan hayatına büyük bir kolaylık getiren bu uygulama bazı zamanlarda amacı dışında kullanılabiliyor. Sizi rahatsız eden, tanımadığınız numaralardan gelen mesajlar gibi nedenlerden dolayı çoğu zaman canınız sıkılabilir. Bu gibi durumlarda Whatsapp engelleme adımını uygulayarak bu problemi tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Whatsapp uygulamasında engellediğiniz kişiler bir daha size mesaj atamayacak ve profil resminizi göremeyecek.

Whatsapp engelleme nasıl yapılır?

Whatsapp engelleme işlemi iki farklı şekilde gerçekleşiyor. Aslında tek bir işlem üzerinden de engelleme işlemi yapılabilir ancak çoğu zaman rehbere kayıtlı olan kişilerin nasıl engelleneceği bilinmiyor. Bu yüzden böyle bir ayrıma gidildi. Eğer engelleyeceğiniz kişi telefon rehberinize kayıtlıysa Whatsapp’a girin ve Ayarlar – Hesap – Gizlilik ve engellenen kişiler kategorisine tıklayın. Buradan engellemek istediğiniz kişiyi kolaylıkla engelleyebilirsiniz. Üstelik engeli kaldırmak içinde yine bu adımı kullanabilirsiniz.

Whatsapp’da engelleyeceğiniz kişi rehberinizde kayıtlı değilse engelleyeceğiniz kişi ile olan sohbeti açın ve üstte yer alan “Engelle” butonuna tıklayın.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı