Editörün Seçimi

Windows Telnet Nedir ve Nasıl Kurulur?

Windows Telnet Nedir ve Nasıl Kurulur.?

Network ya da internet ortamında birden fazla kullanıcıya sahip bir bilgisayara farklı bir bilgisayardan bağlanmak için geliştirilmiş TCP/Ip protokolü ile bağlanan yazılımlara TELNET denir. Giriş bilgileri düz bir metin şeklinde gönderildiğinden dolayı bu tür yazılımların çok güvenli olduğu söylenemez. Birçok cihazda bu yazılım kurulu olarak geliyor. Bu yüzden ayrıca TELNET’i indirmenize gerek yok. Bu yazılımı açmak için özellikler sekmesine girmek yeterlidir. Bilgisayarlarda TELNET özelliğini açmak için aşağıda vereceğimiz adımları uygulamanız yeterli gelecektir. Ancak hatırlatmakta fayda var. TELNET bağlantıları, kullanıcı adı ve şifreleri düze metin biçiminde sıraladığı için çok güvenli yazılımlar değildir.

TELNET nasıl kullanılır?

TELNET yazılımını çalıştırmak için ilk olarak bilgisayarınızda yüklü olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Birçok bilgisayarda yüklü olan TELNET’i kullanmak için komut dizinini açın. Komut dizini için Başlat – Çalıştır – Win + R adımını izlemeniz yeterlidir.

Daha sonra TELNET ile bağlanacağınız bilgisayarın İp adresini ilgili bölüme yazın. Daha sonra kullanıcı adı ve şifreyi de girerek bağlantı kurabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı