Editörün Seçimi

Yazılım Bombaları Virüsü Nedir?

Yazılım Bombaları Virüsü Nedir?

Yazılım bombaları virüsü oldukça sinsi ve tehlikeli bir virüs çeşididir. Virüs bilgisayara girdiği andan itibaren kendini kamufle eder ve uygun şartlar oluştuğunda ortaya çıkarak, kişinin bilgisayarına ciddi hasarlar verir. Bu virüs, bilgisayara girdiği andan itibaren özel yazılımları devreye sokarak mevcut dosyaların silinmesine sebep olurlar. Bu virüs, programların içerisinde gizlenebileceği gibi Truva atı dediğimiz yazılımlarla da bilgisayarlara sızarlar. Yazılım bombası virüsü olarak bilinen bu durum illegal yazılımdan korunmak için birtakım önlemler almak gerekir.

Yazılım bombası virüsü ne yapar?

Yazılım bombaları virüsü, yukarıda da bahsettiğimiz gibi çok tehlikeli bir virüs türüdür. Bu virüsten korunmanın çeşitli yolları var. İlk olarak bilmediğiniz ve tanımadığınız yerlerden dosya almayın ve indirmeyin. Güvenmediğiniz dosyaları da yine aynı şekilde bilgisayarınıza indirmeyin. Bunun dışında lisanslı bir anti virüs programı da kullanarak bu virüsten kendinizi koruyabilirsiniz.

Bu virüs bilgisayarınıza sızarak bazı özel yazılımları devreye sokar. Bu yazılımlarda bilgisayarınızdaki dosyalara sızarak onları silinmesine sebep olur. Friday the 13th bu virüs çeşidine örnek olarak verilebilir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı