Editörün Seçimi

Yeni Google Search Consol Noindex İşaretli Hatası

Web masterlar tarafında sitenin index alması ve urllerin google gönderilmesi için search console kullanılır. Son zamanlarda urlleler de noindex işareti hatası alınmaya başladı. Bu durum sitenin index ayarlarından kaynaklanan bir hatadır. Bazı kategori ve linkleri noindex yapmış olabilirsiniz.

Search Consol Noindex İşareti Hatası Neden Olur

Öncelikle bu hatayı farkında olmadan alıyor iseniz ve wordpress tabanlı bir site sistemine sahip iseniz kurduğunuz bir eklenti index ayarlarında sıkıntı yaratıyor olabilir. Sitemaps eklentisinde yaptığınız bir ayarın yanlış olma ihtimali çok yüksektir. Google indexleri kurduğunuz bir sitemaps aracılığı ile çekmesi durumunda ayarları doğru yaptığınızdan emin olmanız gerekir. Aynı zamanda noindex gösterilen url her zaman bir hataya işaret değildir. İndex almasını istemediğiniz içerikleriniz veya sitenizin bölümü noindex olarak sizin tarafınızdan ayarlanmış olabilir. Bu sebepten noindex uyarısı veren linke dikkat etmelisiniz, yapmış olduğunuz bir ayardan kaynaklı olma ihtimali vardır.

Google Search Consol Noindex İşaretli Hatası Çözümü

Google site linklerinizi bir eklenti yardımı ile alıyorsa yani sitemap.xml uzantısı ile gönderiyorsanız, eklentinin ayarlarını kontrol etmeniz gerekir. Console eklenen link siteadi.com/sitemap.xml olarak dizin oluşturmalı ve sitemap.html olmamasına dikkat etmelisiniz. Bu durumun düzeltilmesi ile hata çözülecektir. apılandırma

Sitenizde kurduğunuz seo eklentileri veya sitemap eklentileri ayarlarında hangi içeriklerin index almasını istediğiniz size sorulur. Bu durumda siz index almasını istediğiniz içerikleri seçersiniz. Örnek verecek olursak yazar adı, görsel linkleri, yazar profili, yorumlar bu sayfalar genellikle noindex ayarlanır. Fakat siz noindex ayarlarını yapılandırırken yazınızın da noindex olmasını seçmiş olabilirsiniz. Bu durumda search console tarafından size noindex uyarısı verilecektir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı