Editörün Seçimi

Yurt Dışında Cep Telefonları Nasıl Kullanılır?

Yurt dışında iş veya tatil için seyahat etmek, artık aileleri ve arkadaşlarıyla temaslarını kaybetmek anlamına gelmez ya da bu pahalı oda içi telefonları otellerde kullanmak anlamına gelir. Cep telefonları acil durumlar, seyahat planlarını doğrulamak ve yerel etkinlikler için uygun erişim sağlar. Hücresel sağlayıcılar, müşterilerin cep telefonlarını yurt dışına çıkarmasını sağlamak için ek hizmetler ve planlar sunar. Diğer seçenekler arasında seyahat ederken veya başka bir ülkede ikamet ederken arama yapmak için yerel SIM kartların kullanılması bulunur. Bazı temel kurallar ve ipuçları, irtibatta kalırken tasarruf etmek için yurtdışında bir cep telefonu ve akıllı telefon kullanmanıza yardımcı olacaktır.

yurtdışında cep telefonu aramak

  • Uluslararası bir aramayı etkinleştirmek, uluslararası bir cep telefonu kiralamak veya başka bir ülkede kullanılmak üzere kilitli bir telefon ve SIM kart satın almak için cep telefonu sağlayıcınıza başvurun.
  • İstenilen ülkenin voltaj gereksinimlerini kontrol edin ve gerekirse telefon şarj cihazı için bir güç dönüştürücüsü getirin.
  • Samsung veya iPhone gibi bir akıllı telefon kullanıyorsanız, e-postaların “Otomatik” kontrolü için işlevi kapatın. Bunun yerine, veri dolaşım ücretlerini azaltmak için e-posta ayarlarını “El ile” olarak değiştirin. Seyahatiniz sırasında, otel lobisinde veya İnternet kafede olduğu gibi ücretsiz, kablosuz bir İnternet bağlantısına bağlı olduğunuzda e-posta mesajlarını ne zaman kontrol edeceğinizi seçebilirsiniz.
  • Skype’a kaydolmayı ve bir Skype To Go numarasını etkinleştirmeyi ya da akıllı telefonlar için Skype mobil uygulamasını indirip kurmayı düşünün. Bir Skype To Go numarası, dolaşım ücretlerinden tasarruf etmek için ülke dışına çağrı yapmak ve cep telefonunuza yönlendirilecek aramalar için bir numara sağlamak için bir kapıdır. Skype Mobile uygulaması, Skype üyelerini veya diğer telefon numaralarını aramak için akıllı telefonun veri planını veya kablosuz İnternet bağlantısını kullanır.
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı