Gündem

1 Milyon Yazılımcı Projesi Başvuruları Büyük Heyecan Yarattı!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından bugün yapılan açıklama sonrasında müjdeli haber paylaşıldı. 1 Milyon Yazılımcı Projesi için başvuru sürecinin başladığı açıklandı. Bu yeni proje ile birlikte Türkiye’nin yazılım alanında ön plana çıkması bekleniyor. Dün ilk kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurusu yapılan projenin büyük ilgi çektiği açıklandı.

Cumhurbaşkanı tarafından duyurulan yeni proje kapsamında detaylar da açıklanmaya başladı. Programa katılmak isteyenler internet üzerinden başvuru yapabilecekler. Yapılacak başvuruda özgeçmiş doldurulması bekleniyor. Projede pek çok eğitim bulunuyor. 13 kategoride 46 bin 742 dakikadan oluşan eğitimlerin yazılımcı adayları için faydalı olması bekleniyor.

Gençlere özel verilecek eğitimler BTK eğitim portalı üzerinden gerçekleştirilecek. Yıl sonuna kadar eğitim sayılarının artırılması bekleniyor. Yıl sonuna kadar eğitim sayısının 100’den fazla olması bekleniyor. Eğitim alan kişilerin özgeçmişlerine bu eğitimler işlenecek. Personel arayan şirketler ve firmalar ise bu noktada gençlerin özgeçmişlerini inceleyerek kendilerine personel bulabilecekler.

Hangi Alanlarda Eğitim Verilecek?

Eğitim sonunda pek çok alanda gençlerin bilgi sahibi olmaları sağlanacak. Bilgi güvenliği uzmanı, iş analisti, siber güvenlik uzmanı, test uzmanı, web tasarım uzmanı, yardım masası uzmanı ve yazılım geliştirme uzmanı gibi pek çok unvanda çalışma imkanı bulunabilecek.

Yeni projenin detaylarıyla birlikte Türkiye’nin yazılım sektöründe bir adım ön plana çıkması ve diğer ülkelerle arada bir rekabetin oluşturulması amaçlanıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı