Gündem

100 Yaşındaki Hasta Corona Virüsü’nü Nasıl Yendi?

Corona Virüsü’ne yakalanan 100 yaşında Çinli bir adam virüsü yendi. Çin’in Wuhan kentinde yaşayan Çinli adam Corona Virüsü’nü yenen en yaşlı insan oldu.

Corona Virüsü salgınından etkilenerek hastalanan Çinli adamın 100 yaşında olmasına rağmen virüsü yenerek sağlığına kavuşması şaşkınlık yarattı. Taburcu olan yaşlı adamın başka sağlık problemleri bulunmasına karşın virüsü yenmesi Corona Virüsü konusunda kaydedilen en olumlu gelişmelerden biri oldu. 1920 doğumlu yaşlı adamın kısa bir süre önce 100. doğum gününü kutladığı açıklandı.

Corona Virüsü’nü Yenen 100 Yaşındaki Adam Şok Etti

Dünya genelinde 3 bin 800 kişiden fazla insanın hayatını kaybetmesine neden olan Corona Virüsü ile ilgili her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor. Mutasyona uğradığı belirtilen virüs Covid-19 hakkında henüz bir tedavi ya da aşı bulunamadı. Bu durum gün geçtikçe paniğe ve korkuya neden olurken konuyla ilgili sevindirici bir gelişme yaşandı.

100 Yaşında Corona Virüs’ü Yendi

Çin’in Wuhan kentinde yaşayan 100 yaşında bir adamın Corona Virüsü’nü yendiği açıklandı. Yarasa ya da yılan gibi hayvanlardan bulaştığı tahmin edilen hastalığın normal bir gribin en az iki katı hızda yayıldığı, insandan insana da çok kolayca bulaşabildiği biliniyordu.

Tüm dünyada büyük bir panik dalgasına ve pek çok ülkede çok radikal önlemler alınmasına neden olan Corona Virüsü, her alanda pek çok sektörü olumsuz etkiliyor. Kısa sürede çok fazla etkinlik ve organizasyonun iptaline bir çok firmanın ciddi maddi kayıplar yaşamasına sebep olan virüsü 100 yaşında Çinli bir adamın yenmesi umut verici bir gelişme oldu.

Corona Virüs’ün yayıldığı Wuhan’da yaşayan 100 yaşında bir adamın 24 Şubat’tan bu yana Corona Virüs nedeniyle tedavi gördüğü ve 15 günlük bir tedavinin ardından virüsü yendiği açıklandı. Hipertansiyon, kalp ve Alzheimer hastası olan adam hayata tutunmayı başardı.

100 Yaşındaki Adam Virüsü Nasıl Yendi?

100 yaşında Corona Virüsü’nü yenen hastanın tedavisi boyunca Geleneksel Çin Tıbbı’ndan faydalanıldığı açıklandı. Ayrıca antiviral ilaçlar, plazma transfüzyonları da tedavide kullanıldı. Virüse yakalanarak hayatını kaybedenlerin büyük oranda 60 yaş ve üstü kişilerin olduğu açıklanmıştı fakat 100 yaşında pek çok sağlık sorunu bulunan bir hastanın virüsü yenmesi doktorları dahi şaşkınlığa uğrattı.

En son Bulgaristan’da da görülen Corona Virüs ile ilgili Amerikan Ordusu Corona Virüs’ün tedavisi için yeni bir aşının çalışmalarına başlandığını açıkladı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı