Gündem

1000 Lira Yardım Sorgula | E Devlet 1000 Lira Sorgula

Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına almışken ülkeler kendi imkanları dahilinde çeşitli tedbirler almaya devam ediyor. Türkiye’de de salgının giderek ciddi bir boyuta ulaşmasının ardından devlet destek paketi açıklandı. Virüs salgını nedeniyle zor durumda olan ihtiyaç sahibi ailelere 1000 liralık ödeme yapılacağı belirtildi.

Yardımlar çerçevesinde maddi durumu yetersiz, çalışmakta güçlük çeken ve salgın nedeniyle işinden olan pek çok vatandaş yararlanabilecek. Ödeme yapılacak kişiler maddi durumlarına göre devlet tarafından yapılacak. Bu süreçte destek alıp alamayacağını öğrenmek isteyen vatandaşlar e devlet üzerinden sorgulama yapabilecekler. Sorgulama sayfası e devlet üzerinden açıklandı. Yardım alacağını öğrenen vatandaşlar bu süreçte sorgulama sonucuna göre hareket edebilecekler.

Sorgulama Nasıl Yapılacak

sosyal yardım sorgulama

İhtiyaç sahibi olan ailelerin hesaplarına bin liralık destek ödemeleri yatırılmaya başlandı. Yapılan belirlemelere göre 2 milyon kişiye destek verilecek. Aileleri ile birlikte düşünüldüğü gibi yardımdan dolaylı olarak 8 milyon kişinin faydalanması bekleniyor.

Yardımdan daha önce belirlenmiş ve listelenmiş olan kişiler faydalanacak. Yardımı  hak edip etmediğini öğrenmek isteyen kişiler için www.turkiye.gov.tr üzerinden sorgu sayfası açıldı. E devlet üzerinden de kontrol edilebilecek. Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından vatandaşlara verilen bir hizmettir. E devlet üzerinden de kişi, kimlik numarası ile bir sorgulama gerçekleştirebilir. Sorgulama tamamen ücretsiz bir işlem olmakla birlikte kısa sürede kişilerin sosyal yardım alıp alamayacaklarını öğrenmelerine yardımcı olacaktır.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı