Gündem

18 Yaş Altı Vatandaşlara Müjde! Uçakta Tek Başına Seyahat Dönemi Başlıyor!

Koronavirüs salgını ile mücadelede en çok hava yolu şirketleri etkilenmişti. Bu süreçte pek çok uçuş ertelenmiş ve iptal edilmişti. Ardından hayata karşı normalleşme süreci yeniden başladı. Bu süreçle birlikte uçuşlar da açılmaya başlandı. Seferler yurt içinde normale dönmüşken şimdilerde 18 yaş altı kişilerin uçaklarda tek başına seyahat edip edemeyecekleri konuşulmaya başlandı.

Yazlığa gitmek, memlekete gitmek isteyen, ancak aileleri çalıştığı için tek başına seyahat etmekten endişe duyan 18 yaş altı vatandaşlar için hava yolu şirketleri yeni düzenlemeler yapacaklarını açıklamışlardı. Bu düzenlemelerin sonucu merak edilirken THY Genel Müdürü Bilal Ekşi konu hakkında açıklamalarda bulundu.

18 Yaş Altı Artık Uçağa Yalnız Binebilecek!

Koronavirüs salgını nedeniyle şehirlerarası otobüs yolculuğunu da pek güvende bulmayan aileler çocuklarını memlekete göndermek istedikleri zaman endişe yaşıyorlardı. Bunun ardından şimdilerde yeni bir düzenleme yapıldı ve ardından müjdeli haber verildi.

Bilal Ekşi tarafından sosyal medya hesabından yapılan açıklamalarda ’18 yaş altı gençler müjde! Sizin için oldukça güzel bir haberimiz var. Artık uçak yolculuğu ile velisiz bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Memlekete ve tatile gitmek isteyen çocuklarımız için yeni bir çalışma yaptık’ dedi.

Bundan sonraki dönemde uçak yolculuğu yapmak isteyen çocukların yanında velilerinin ya da herhangi bir izin kağıdının bulunmasına gerek kalmadan sorunsuzca seyahat edebilecekler.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı