Gündem

2020 Ankara TOKİ Kura Sonuçları

Ankara TOKİ kura çekilişlerini heyecanla bekleyen vatandaşların istediği oldu ve TOKİ kura sonuçları açıklandı. Sincan Saraycık TOKİ kura çekilişini bekleyenlerin heyecanı arttı.

Ankara TOKİ konutlarına başvuranların gündeminde yer alan kura çekilişleri birçok ilde yapılmaya başladı. Ankara TOKİ kura çekilişlerinin yapılacağı tarihi bekleyen vatandaşlar yapılacak çekiliş duyurularını yakından takip ediyordu.

Ankara TOKİ kura çekiliş tarihlerinin açıklanmasıyla heyecan iki katıda arttı. Kura sonucu ev sahibi olabilecek vatandaşlar, kuranın bir an önce çekilip sonuçların açıklanmasını sabırsızlıkla bekliyordu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinesinde yapılacak çekiliş kurumun internet sitesinden canlı yayınla yayınlanacak.

TOKİ Ankara Sincan Saraycık’ta  toplamda 2,300 adet olmak üzere 1610 adet 2+1 ve 690 adet 3+1 adet konut inşa edecek.

TOKİ Kura Çekilişi Ne Zaman Yapılacak?

Ankara Sincan Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşecek TOKİ Ankara Sincan Saraycık kura çekikişi 6 Mart 2020 Cumagünü saat 10:00’da yapıldı. Yapılan çekiliş ile 2+1 konutların sonuçları açıklandı.

Saatler 14:00 olduğunda ise 3+1 konutlar için geri sayım başlayacak.

TOKİ Kura Sonuçları Nasıl Sorgulanır?

Ankara Sincan Saraycık TOKİ kura sonuçları açıklandı. Herkesin merakla beklediği TOKİ kura sonuçlarını sorgulamak için yapılması gerekenler şu şekilde:

  • TOKİ 2020 çekilişi sonuç ekranına ulaşmak için https://www.toki.gov.tr/ adresine giriş yapın.
  • Siteye giriş yapıldıktan sonra sağ üst tarafta yer alan Satış & Duyurular sekmesine tıklayın.
  • Kura sonuç sorgulama sekmesi 2020 TOKİ Kura Sonuçları sorgusunu gerçekleştirebileceğiniz ekrandır.
  • Hak sahibi kimlik no yazan kutucuğun içerisine TC kimlik numaranızı girmeniz, sonucu öğrenmeniz için yeterlidir.

2020 TOKİ Konut Fiyatları Nedir?

2020 TOKİ 100 Bin Konut Projesi ile inşa edilecek olan konutlar oda sayısına göre fiyatlandırılıyor. 2+1 daireler 140 bin TL’den başlarken 3+1 daireler 160 bin TL’den başlıyor. 2020 TOKİ 100 Bin Konut Projesi’nde konutlar için %10’u peşin ödeme ile ödeme planı oluşturuluyor. %10’luk tutar toplam bedelden düştükten sonra kalan tutar ayda %0,49 faiz oranı ve 240 ay vade ile ödeniyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı