Gündem

2020 TOKİ İstanbul Kura Çekilişi Ne Zaman Yapılacak?

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından inşa edilecek 100 bin sosyal konutun kura çekilişleri heyecanla bekleniyor. Kura çekilişi ne zaman ve nerede yapılacak?sorusunun yanıtı merakla bekleniyor.

TOKİ’nin İstanbul ili Tuzla ilçesi 2+1 konutlarının kura çekilişini gerçekleştirilmesi üzerine gözler Başakşehir ve Arnavutköy kura çekilişlerine çevrildi.

Kura Çekilişleri Ne Zaman ve Nerede Gerçekleştirilecek?

İstanbul ili Tuzla İlçesi Konut Toplu Konut Projesi 3+1 kura çekilişi; 17 Mart 2020 saat 09.00’da Bağcılar Olimpik Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilecek. İstanbul İli Arnavutköy ilçesi Konut Toplu Konut Projesi 2+1 kura çekilişleri 18 Mart 2020 saat 10.00’da Bağcılar Olimpik Spor Kompleksi’nde yapılacak. İstanbul İli Arnavutköy ilçesi Konut Toplu Konut Projesi 3+1 kura çekilişleri 19 Mart 2020 10.00’da Bağcılar Olimpik Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilecek. İstanbul İli Başakşehir İlçesi 500/1000 Konut Toplu Konut Projesi kura çekilişi ise 20 Mart 2020 Cuma saat 10.00’da Bağcılar Olimpik Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilecek.

TOKİ Kura Çekilişleri Ne Zaman Ve Nerede Yapılacak?

Kura çekilişi noter huzurunda ve Banka ve İdare yetkilileri denetiminde yapılacaktır. Kurada asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanların başvuru bedelleri kura çekilişinden itibaren 2 (iki) iş günü sonrasında T.C. Ziraat Bankası A.Ş. yetkili Şube’lerine geri yatırılacak.

Kura çekilişi Coronavirüs salgını dolayısıyla seyircisiz olarak gerçekleştirilecektir. Kura çekilişi TOKİ’nin facebook,twitter hesaplarından ve youtube kanalından canlı olarak yayınlanacaktır. Detaylı bilgiye http://talep.toki.gov.tr/ adresinden ulaşılabilecektir.

Sözleşme İmzalama Koşulları Neler?

Nüfus Müdürlüğü’nde alınacak Projenin bulunduğu il içerisinde en az 1 yıl süreyle ikamet edildiğini gösteren ikametgâh, hane gelirinin en fazla net 5.500 TL (İstanbul için 6000 TL) olduğunu ispatlayan gelir belgesi ve bazı özel ek belgeler sözleşme için gereklidir.

Hak sahipleri konutlara satış fiyatının yüzde 10’unu peşin kalan tutarı da ylık % 0.49 oran ve 240 ay vade ile ödeme yaparak sahip olabileceklerdir. Ödemeler sözleşme tarihinden sonraki ay başlayacak şekilde yapılacaktır.

TOKİ Kura Çekilişleri Ne Zaman Ve Nerede Yapılacak?

Toki Başvuru Şartları

Başvuru sahibinin T.C. Vatandaşı olması, projenin gerçekleştirdiği ilde en az 1 yıl ikamet ediyor olması , hane gelirinin en fazla net 5.500 TL (İstanbul için 6000 TL) olması,25 yaşını doldurmuş olması, başvuru yapanın kendileri,eşleri ve çocukları üzerine tapuda kayıtlı konut bulunmaması daha önce Toki’den konut satın almamış olması,bir aile adına sadece bir başvurunun yapılabilmesi gerekmektedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı