Gündem

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Ertelendi

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın korona virüs nedeniyle ertelendiği açıklandı. Uluslararası Olimpiyat Komitesi Tokyo’da yapılacak olan Olimpiyat Oyunlarının korona virüs salgını nedeniyle ertelendiğini duyurdu.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Ertelendi

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach ve Japonya Başbakanı Abe Şinzo ile telekonferans aracılığıyla görüştü. 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın ertelenmesi kararlaştırıldı. Olimpiyat oyunlarının 2021’de yapılması planlanıyor. Alınan karar doğrultusunda 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları da ertelendi. Olimpiyatların isimlerinin 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları ve 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları olarak kalmasına karar verildi.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Ertelendi

Koronavirüs Spor Dünyasını Etkilemeye Devam Ediyor

Yakın zamanda duyrulan habere göre Euro 2020 de Coronavirüs’ten etkilenmişti. Virüs nedeniyle ertelenen Euro 2020 11 Haziran-11 Temmuz 2021 tarihleri arasından gerçekleştirilecek.

UEFA’nın yaptığı toplantının ardından Euro 2020’nin ertelenmesi kararlaştırıldı. Norveç Futbol Federasyonu resmi Twitter hesabından duyrulan karar ile Turnuva’nın, 11 Haziran – 11 Temmuz 2021 tarihlerinde oynanacağı da açıklanmış oldu.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Ertelendi

55 ülkenin katılımıyla gerçekleşen UEFA toplantısının ardından Euro 2020’nin ertelendiği açıklandı. Euro 2020’nin ertelenmesi beklenen ve tahmin edilen bir karardı.

Ayrıca 2020  yazında Arjantin ve Kolombiya’da düzenlenmesi planlanan Copa America ‘nın da 2021’e ertelendiği açıklandı.

L’Equipe de Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nin Coronavirüs nedeniyle askıya alındığını açıkladı.

Euro 2020 Tarihte İlk Kez 12 Ülkede Düzenlenecekti

Coronavirüs nedeniyle iptal olan Euro 2020 bünyesindeki karşılaşmalar İtalya, Azarbeycan, Rusya, Danimarka, Hollanda, Romanya, İngiltere,İskoçya, İspanya, İrlanda Cumhuriyeti, Münih ve Macaristan’da oynanacaktı.

Ayrıca ülkemizde de Tüm Ligler Coronavirüs sebebiyle ertelendi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu FF, TBF ve TVF Başkanları ile yaptığı toplantıdan sonra yaptığı açıklamayla tüm liglerin ertelenmesine karar verildiğini açıkladı.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Ertelendi

Toplantı sonrası Bakan Kasapoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında gerçekleştirilen Koronavirüs Değerlendirme Toplantısı’nda ve akabinde yapılan görüşmeler neticesinde; hentbol, voleybol, basketbol ve futbol liglerinin tamamının salgına yönelik alınan tedbirler kapsamında ertelenmesine karar verilmiştir” dedi.

Bakan Kasapoğlu’nun federasyon başkanlarıyla yaptığı toplantıda erteleme kararı çıkması halinde somut bir takvimin yapılmadığını öğrendi. Bu sebeple zaman zaman tansiyonun yükseldiği bir toplantı olduğu belirtilirken Bakan Kasapoğlu’nun başkanlara bir takım sorular yönelttiği öğrenildi. 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na sporcuların nasıl hazırlanacağı, virüsten nasıl korunacakları ise merak konusuydu. Bu durum sporcuları ve antrenörleri endişelendirirken ertelenme haberi herkes tarafından yerinde bir karar olarak değerlendirildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı