Gündem

2020 YKS Tarihi Yeniden Ertelenecek Mi? Sınav Takvimi Açıklandı Mı?

Koronavirüs salgını neticesinde alınan tedbirler milyonlarca sınava girecek öğrenciyi de etkilemişti. YKS sınavlarının ertelenmesinin ardından süreç hakkında belirsizliğe düşen adaylar için yeni bir düzenleme yapıldı. ÖSYM 2020 yılı takviminde yapılan tarih değişikliklerinin ardından YÖK Başkanı milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren sınav takvimi hakkında yeni değerlendirmelerde bulunmuştu.

YKS Sınav Tarihi Erken Tarihe Çekilebilir Mi?

YÖK Başkanı tarafından son yapılan açıklamalar çerçevesinde bahar dönemi için herhangi bir yüz yüze ders planlamasının olmadığı belirtilmişti. Bu süreçte üniversitede eğitimler uzaktan eğitim sistemi ile gerçekleştirilecek. YKS sınavının ise son yapılan açıklamalarda 25 ve 26 Temmuz tarihine ertelenmesine karar verilmişti. Ancak salgın döneminde normalleşme süreci konuşulurken bu noktada bazı soru işaretleri gündeme gelmeye başladı. Pek çok öğrenci sınav tarihinin öne çekilip çekilmeyeceğini merak ediyorlar.

Yapılan planlamalar çerçevesinde üniversite öğrencilerinin dersleri uzaktan eğitim sistemi ile götürülüyor. Yüz yüze yapılamayan sınavlar içinse üniversitelerin kendi içerisinde bazı alternatifleri bulunuyor. Uzaktan sınav sisteminin gündeme gelmesinin ardından proje ve ödevlerle seneyi tamamlamaları da bir ihtimal olarak ifade ediliyor. Bu süreç içerisinde üniversite final sınavlarının da yaz aylarında yapılabileceği dile getirilmişti.

YKS sınavının 25 ve 26 Temmuz tarihlerine ertelenmesinin ardından sınavın erken tarihe çekilip çekilmeyeceği de en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Bu süreç içerisinde henüz bir çalışma yapılmadı. Tarih hakkında yeni bir değişikliğin olmadığı, olması halinde hızlı bir şekilde paylaşılacağı belirtildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı