Gündem

23 Milletvekiline Corona Virüsü Bulaştı

Corona Virüsü İran’ı etkisi altına almaya devam ediyor. İran’da hız kesmeden yayılan Corona Virüsü’nün 23 milletvekilinde tespit edildiği duyuruldu.

Milletvekilleri Geçici Olarak Vatandaşla Görüşme Yapmayacak

Corona Virüsü ile enfekte olan milletvekillerinin halkla iç içe oldukları ve virüsün bu şekilde geçmiş olabileceğini belirten İran Meclis Başkan Yardımcısı Abdurrıza Mısri, milletvekillerinin, vatandaşlarla görüşmeyi kesmelerini tavsiye ettiklerini belirtti. Mısri’nin açıklamasına göre meclis, faaliyetlerine devam edecek ancak milletvekilleri vatandaşlarla geçici olarak görüşmeleri sonlandıracak.

İran Meclis Başkan Yardımcısının açıklamasına göre 23 milletvekilinde yeni tip corona virüs tespit edildi. İran’da corona virüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 77’ye, vaka sayısı ise 2336’ya ulaştı. İran’da Corona Virüsü’nün yayılmasını engellemek için 54 bin mahkuma geçici olarak ev izni verildi.

23 Milletvekiline Corona Virüsü Bulaştı

Daha önce de Cumhurbaşkanı Yardımcısı Masume İbtikar, Tahran Milletvekili Mahmud Sadıki, Meclis Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Mücteba Zünnur’un koronavirüse yakalandığı açıklanmıştı.

Ukrayna’da İlk Vaka Tespit Edildi

Ukrayna Sağlık Bakan Yardımcısı Viktor Lyaşko da ülkede ilk koronavirüs vakasının tespit edildiğini duyurdu. Kiev’de düzenlenen basın toplantısında, İtalya’dan gelen ve Çernivtsi bölgesinde ikamet eden bir Ukrayna vatandaşında yeni tip corona virüs bulunduğu açıklandı. Corona virüs tespit edilen vatandaşın Ukrayna’ya Romanya üzerinden girdiği belirtildi. Corona virüse yaklaşan kişinin az sayıda insanla temasa geçtiği ve temasa geçtiği insanlarla ilgili de araştırmaların başlatıldığı ifade edildi.

Abd’de Altıncı Ölüm Gerçekleşti

Abd’de Corona Virüsü sebebiyle hayatını kaybeden kişi sayısı 6’ya yükseldi. Washington eyaleti sağlık yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre Corona Virüsü’nden dolayı 4 kişinin daha hayatını kaybetti ve böylece hayatını kaybedenlerin sayısın 6’ya ulaştı. Yetkililer, ABD genelinde şu ana kadar 87 kişide yeni tip Corona Virüsü tespit edildiğini belirtti.

İtalya’da Hayatını Kaybeden Kişi Sayısı 52’ye Ulaştı

İtalya’da Corona Virüsü ilk olarak 21 Şubat’ta ortaya çıkmıştı. Ortaya çıktığı günden itibaren hızla yayılan virüs sebebiyle toplamda 52 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Sivil Savunma Genel Müdürü Angelo Borelli, düzenlediği basın toplantısında toplam hasta sayısının 1835’e yükseldiğini, bugün toplamda 18 kişiye daha teşhis konulduğunu ve dün 34 olarak duyurulan ölüm sayısının bugün 52’ye yükseldiğini açıkladı. Borelli ayrıca, hastalığa yakalanan ve iyileşen 149 kişi olduğunu da sözlerine ekledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı