Gündem

23 NİSAN’ın 100.Yıl Kutlamaları!

Bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100.yılı kutlanacak, fakat corona virüsü salgını yüzünden evlerde kutlama yapılacak.

23 Nisan akşamı saat 21:00’da balkonlarda coşku ile İstiklal Marşı okunacak.

İstiklal Marşı okuma etkinliğinin dışında internette de birçok etkinlik hazırlandı.


MEYDAN OKUMA GERÇEKLEŞTİ

Tekfen Filarmoni, bugün güzel içine özel “challenge” başlatmıştı.Çocuklara ve “evimizde de olsak, gelin siz de bizimle çocuk şarkılarını, çocuk marşlarını çalın, söyleyin #23NisanChallenge hashtag’ini etiketleyerek paylaşın, 23 Nisan gününde Türkiye’nin dört bir tarafındaki çocuklara hediye edelim, bayramı tüm heyecanla kutlayalım” ifadelerini kullanan orkestra, görüntüleri yarın sosyal medyadan ve YouTube kanalında yayınlanacağı duyuruldu.

SESLİ ÇOCUK KİTAPLARI YAYINLANACAK!

Sakıp Sabancı Müzesi (SSM) bu güzel güne “Sesli Çocuk Kitapları” ile destek oldu.Müzenin sitesinde yer alan ve geçmiş dönemlerde yayınlanan “Ben Picasso”, “Ben Dali”, “Ben Rodin”, “Ben Cengiz Han”, “Ben Venedik Taciri”, “Ben Halı” eserleri okuma ve dinleme fırsatı sunuyor.

23 NİSAN’DA RESİM VE MÜZİK ZİYAFETİ

Borusan Holding, çocuklar için düzenlemiş olduğu pek çok online etkinliği açacaklarının müjdesini verdi.5-7 yaş arasında bulunan çocuklar için, karbondioksit deneyleri, yağ ve su deneyi, su arıtma deneyi gibi deneyleri çocuklar ile buluşturacak.

DOĞAN KARDEŞ TEKRAR YAYINLANDI

Yapı Kredi Yayınları, 23 Nisan’a özel, çocuklara özel pek çok etkinlik hazırladı.75 yıl önce 23 Nisan 1945 tarihinde yayınlanmış olan Türkiye’nin ilk çocuk dergisi olan Doğan Kardeş’in ilk sayısı tekrar yayınlandı.


ROBOT PİNOKYO’DA İLK KEZ YAYINLANACAK

İş Sanat da 23 Nisan için Instagram IGTV, YouTube, Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilecek etkinlikler sunacak. İçlerinde Aslı Tandoğan ve Anıl Altınöz’ün bulunduğu Robot Pinokyo’nun oyuncuları, Bremen Mızıkacıları, Çirkin Ördek Yavrusu ve Öz Büyücüsü’nden sonra bu kez Külkedisi masalının seslendirilmesini yapacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı