Gündem

5G Teknolojisi Koronavirüsün Yayılmasını Destekliyor Mu?

Sosyal medyada koronavirüs salgını hakkında yeni senaryolar yayılmaya devam ediyor. Bir süredir 5G teknolojisinin virüsün yayılmasında etkili olduğu yönünde bazı teoriler ortaya atılıyordu. Bu durum kısa sürede sosyal medyada çeşitli tartışmaların gündeme gelmesine neden oldu. İngiltere’de bazı baz istasyonlarına ve Telekom hatlarına siber saldırılar düzenlendi. Yetkililer ise bu saldırılar karşısında 5G teknolojisinin virüsün yayılmasında herhangi bir etkisinin olmadığını ifade ettiler.

5G teknolojisinin koronavirüs üzerindeki etkileri son zamanlarda tartışılmaya başlanmıştı. İddiaların güçlenmesi ve yayılması sonucunda İngiltere’de teknolojik saldırılar meydana geldi. Bu durum anlamsız bulunurken İngiltere’de yetkililer tarafından bazı uyarılar yapıldı. Bu yaşanan durum ‘tehlikeli bir saçmalık’ olarak değerlendirildi.

5G Senaryoları Gerçeği Yansıtmıyor

5G teknolojisi

İngiltere Ulusal Sağlık Sistemi Medikal Direktörü Stephen Powis, ortaya atılan iddialar hakkında açıklamalarda bulundu. 5G teknolojisinin ortaya atıldığı ilk andan itibaren bir saçmalık olduğu dile getirildi. Salgınla mücadele tüm dünyada devam ederken, ortaya atılan bu iddiaların sağlık çalışanlarının göstermiş olduğu çalışmalara da zarar verebileceği ifade ediliyor.

Geçtiğimiz aylarda 5G teknolojisi kullanılarak uzaktan bir cerrahi operasyon düzenlenmişti. Bu operasyonun başarılı sonuçlanması kısa süre içerisinde teknolojinin sağlık sektörüne olan etkisini gözler önüne sermişti. Bu operasyon 5G teknolojisine olan başarılı görüşlerin artmasını sağladı. 5G teknolojisi bazı ülkelerde kullanılmaya başlandı. Güney Kore bu süreçte kullanım sağlayan ilk ülke oldu. Firmalar da 5G teknolojisini destekleyen cihazlarını piyasaya sürmeye başladı. Ancak bazı ülkelerin daha temkinli davrandıkları ve teknolojiye hemen geçmedikleri de görüldü. Bazı Avrupa ülkeleri 5G teknolojisinin yüksek radyasyon yaydığını iddia etmişlerdi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı