Gündem

6 Yaşında Corona Virüsü Nedeniyle Yaşamını Yitirdi

Dünya üzerinde çoğu ülkede tespit edilen Corona Virüs (Covid-19) can almaya devam ediyor. Ülkeler, salgının yayılmasını engellemek adına önlemler alırken, Çin sokağa çıkma yasağını gevşetme kararı aldı. Corona Virüs salgını nedeniyle İran’da 6 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybetti.

İran’da Şaşırtıcı Can Kaybı

İran’da Kuzey Horasan Sağlık Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya göre Kuzey Horasan eyaletinde toplam 189 kişide Corona Virüs belirtisi tespit edildi. 189 kişiden 19’u hayatını kaybetti. Yaşamını yitirenler arasında bulunan 6 yaşındaki çocuk ise virüse daha fazla dayanamadı. İran’da toplam 23 bin kişide Corona Virüs tespit edilirken 8 bin 376 kişi hastalığı yenerek taburcu oldu. Corona Virüsü İran’da ilk olarak 19 Şubat’ta tespit edilmişti. Çin ve İtalya’nın ardından en çok can kaybı yaşana ülke İran’da 1812 kişi hayatını kaybetti.

Corona Virüsün En Küçük Kurbanı 3 Yaşında

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan Koronavirüs için risk grubu yaşlılar olarak belirtilmişti. Genel olarak dünya çapında ölümler 65 yaş üstü bireylerde tespit edildi. Virüsten etkilenen ve hayatını kaybeden insanların genel özelliklerine bakıldığında bağışıklık sistemi düşük ve yanı sıra kronik hastalıkları olan bireylerdir. Doktorların yaptığı açıklamaya göre Corona Virüsü yalnızca yaşlıları etkilemiyor. Bağışıklık sistemi düşük çocuklar ve gençlerde de ölümcül sonuçlar ortaya çıkıyor. İran Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ülkede can veren bireylerin yaş ortalamasının 67 olduğunu fakat virüse yenik düşün en küçük kurbanın lösemi hastası 3 yaşında bir çocuk olduğu belirtildi.

Dünya’da Corona Virüs

Çin’in Wuhan kentinde vaka sayısı ve virüse yakalanan hasta sayısında düşüş yaşandığı için sokağa çıkma yasağı gevşetildi. Dünya genelinde Corona Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 16 bin 500’e çıktı. Almanya’da bir gün içinde 4 bin 764 kişi hastalığa yakalandı. Ölüm sayısı Almanya’da toplam 114 olarak kaydedildi. Covid-19 virüsü Fas’ta 143, Katar’da 501, Ürdün’de ise 128 kişiye bulaştı. Sokağa çıkma yasağı ilan edilen ülkeler arasında Sudan’da eklendi.

İngiltere yetkilileri market ve eczaneler dışında hiçbir ticari faaliyet gerçekleştirilmeyeceğini açıkladı. Corona Virüs nedeniyle birçok ülkede sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Fransız Başbakanı Edouard Philippe, ülke genelinde açık pazarların kapatılacağını ve spor yapanlara kısıtlama getirileceğini duyurdu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı