Gündem

86 Yaşında Koronavirüsü Yenmişti, Yeniden Hastaneye Kaldırıldı

Koronavirüs salgını devam ederken ülkemizde hayatını kaybedenler kadar iyileşip taburcu olan insanlar da bulunuyor. 60 yaş üzeri kronik hastalığı bulunan insanlar için ölümcül olabileceği ifade edilen hastalıkta başka örnekler de bulunuyor. 86 yaşında Sakarya’da yaşayan Resmiye Işık bir süre önce koronavirüse yakalandı. Hastalığın teşhis edilmesinin ardından hastanede tedavi altına alındı.

Virüsü kısa süre önce umreden gelen oğlu ve gelininden kaptığı tespit edildi. Kısa süre sonra kuru öksürük, yüksek ateş ve solunum darlığı gibi şikayetlerle tedavi altına alındı. Hastanede yapılan testlerinin pozitif çıkmasının ardından koronavirüs tedavisi uygulanmaya başladı. Yaşlı kadın birçok kronik hastalığı olmasına rağmen kısa sürede bağışıklık sisteminin güçlü olması nedeniyle hastalığı yenerek hastaneden taburcu oldu.

Bu Sefer Beyin Kanaması Geçirdi

resmiye ışık tedavi

Haberlere konu olan yaşlı kadın pek çok kişiye umut ışığı oldu. Eve döndükten sonra insanlara evde kalmaları ve dışarı çıkmamaları yönünde uyarılarda bulunmuştu. Taburcu edilen ve hastalığı tamamen atlattığı ifade edilen Resmiye Işık’tan kötü haber geldi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce sosyal medya hesabından kötü haberi paylaştı. Yüce ‘Pek çok kronik hastalığı olmasına rağmen koronavirüs hastalığını yenen ve eve dönen Resmiye Işık teyzemizin bugün beyin kanaması geçirdiğini ve bu sebeple hastaneye kaldırıldığını öğrendim. Kendisine acil şifalar diliyorum’ dedi. Bu süreçte hastalıkla mücadele eden pek çok kişinin güçlü bağışıklık sistemine sahip olmaları gerektiğinin altı da çizildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı