Gündem

91 Yaşındaki Türk Corona Virüs Hastası İyileşti!

Covid 19 salgını özellikle 65 yaş üzeri hastaları olumsuz etkiliyor. Küresel bir salgın halini alan corona virüsü sebebiyle dünya panikte! İngiltere’nin başkenti olan Londra’da 91 yaşında olan İbrahim Özalp corona virüsüne yakalandı. Hastanede yapılan testlerde teşhisin konulmasının ardından zaman kaybetmeden tedavisine başlandı. Tedavisi son bulan yaşlı adamın hastalığı yendiği ve tamamen iyileştiği öğrenildi. Yarın tedavi gördüğü hastaneden taburcu edilerek evine gönderilmesi bekleniyor.

Virüs tüm dünyayı etkisi altına aldı. Dünyanın pek çok bölgesinden enfekte olan hasta ve hayatını kaybeden kişilerin haberleri üst üste gelmeye devam ediyor. Virüsün etkisini hissettirdiği ve can kayıplarının yoğun yaşandığı ülkelerden birisi de İngiltere oldu. Corona virüs salgınından etkilenen hastalar arasında ülkede yaşayan Türklerde bulunuyor. Son olarak 91 yaşındaki İbrahim Özalp virüse yakalanan insanlar arasında yer alıyor.

Yaşlı Adam Virüsü Yendi

91 yaşındaki yaşlı adam yaklaşık 10 gün önce göğsünde meydana gelen sıkışma hissiyle hastaneye başvurdu. Testlerin pozitif çıkmasının ardından hemen tedaviye alındı. Karantinaya alınan yaşlı adamın 10 günlük tedavi sonucunda bugün testleri tekrarlandı. Vücudunun tedaviye yanıt verdiği ve test sonucunun negatif çıktığı belirlendi. Yaşının ileri olmasına rağmen solunum yollarının açık olması ve bağışıklık sisteminin güçlü olması nedeniyle virüsü yendiği açıklandı. Bağışıklık sistemi güçlü olan insanların hastalığı daha hızlı şekilde atlattıkları ortaya çıktı. 91 yaşındaki Türk hastanın yarın itibariyle hastaneden taburcu edilerek eve gönderileceği belirlendi. Ancak bir süre daha evde karantinada kalması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı