Gündem

ABD’de Bulunan Yeni Koronavirüs İlacı İle İki Hasta İyileşti!

Koronavirüs salgınından dolayı dünyada ölenlerin sayısı 30 bini geçmiş durumda. İtalya’dan sonra korona virüsün merkez üssü haline gelen ABD’de de 123 bin kişiye bulaştı. ABD basınında ise bilim insanlarının doktorlarla birlikte deneysel bir ilaç geliştirdiği ve hastalara enjekte edilerek tedaviye başlandığı haberleri yer aldı.

İddiaya göre hastalar HIV ve meme kanseri için kullanılan ilaçlar sayesinde iyileştiler.

ABD'de Bulunan Yeni Koronavirüs İlacı İle İki Hasta İyileşti!

Koronavirüs Tedavisinin New York’ta Bulunduğu İddia Ediliyor

New York’ta doktorların bazı ilaçları karıştırarak elde ettikleri bir ilaç kokteyli ile hastaları iyileştirdikleri iddia edildi. New York’ta kritik durumda hastaneye gelen iki hastanın bu ilaçların enjekte edilmesi sonucu iyileştiği açıklandı.  Abdomen üzerinden enjekte edilen ilaçların ciddi oranda iyileşme sağladığı gözlendi.

ABD'de Bulunan Yeni Koronavirüs İlacı İle İki Hasta İyileşti!

7 Hasta’dan 2’sini İyileştiriyor!

Bu şekilde 7 hastadan 2’sinin bu ilaçla iyileşebildiğini ve solunum desteği olmadan yaşamlarına devam ettiği açıklandı. Ayrıca bu ilaç sayesinde zatürre, ciğer iltihaplanması gibi ölüme sebebiyet veren sürecin durdurulduğu belirtildi.

ABD'de Bulunan Yeni Koronavirüs İlacı İle İki Hasta İyileşti!

Corona Virüs İle ilgili Sızdırılan Slayt

Corona Virüs’ün gün geçtikçe hızla artıyor olması ve henüz bir tedavisinin bulunmaması her geçen gün daha fazla endişe ve paniğe yol açıyor. Corona Virüs’e karşı alınacak önlemler tartışılırken Amerikan Hastaneler Birliği yaptığı sunumla virüs ile ilgili bilgilendirme yapmış, bilgilendirme slaytı sızdırılmıştı.

Amerikan Hastaneler Birliği (American Hospital Association) şubat ayında internet üzerinden virüsle ilgili bir sunum yaptı. Sunumda virüs’ün nasıl yayılacağı ile ilgili ön görülerde bulunuldu.

ABD'de Bulunan Yeni Koronavirüs İlacı İle İki Hasta İyileşti!

Corona Virüs’e  Karşı Nasıl Hazırlık  Yapılması Gerekiyor

‘Sağlık Hizmeti Yöneticilerinin Bilmesi Gerekenler: COVID-19’a Hazırlık’ adıyla bir sunum gerçekleştiren Ulusal Ebola Alıştırma ve Eğitim Merkezi temsilcileri, virüs’ün yayılma dinamikleri ve yayılma hızı ile ilgili bilgiler verdi.

ABD'de Bulunan Yeni Koronavirüs İlacı İle İki Hasta İyileşti!

University of Nebraska Medical Center’dan Profesör Dr. James Lawler’ın ön görüleri ise şöyle ;

  • Corona virüsü dolayısıyla 4,8 milyon hastaneye yatırma vakası
  • ABD genelinde toplam 96 milyon vaka
  • 480 bin ölüm
  • Hastaneler, ciddi bir grip sezonunun 10 katı büyüklüğünde bir etkiye karşı hazırlanmalı

Bu öngörüler ile ilgili net bir zaman belirtilmezken, zaman içerisinde tahminlerin değişiklik gösterebileceği belirtildi.Yapılan açıklamada bu öngörülerin bazı uzmanların fikri olduğunu Amerikan Hastaneler Birliği’nin genel ön görülerini yansıtmadığı ifade edildi.

ABD'de Bulunan Yeni Koronavirüs İlacı İle İki Hasta İyileşti!

Harvard Üniversitesi Epidemiyoloji (Salgın Hastalıklar Bilimi) Profesörü Marc Lipstich de Lawler ile benzer ön görülere sahip olduğunu açıkladı. Dünyanın %40’ı ila %70’inin virüsten etkileneceğini belirtti.

Birkaç süre önce ise ABD’de, Corona Virüs’le(Kovid-19) ilgili önlemleri almakla sorumlu Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinin (CDC), tanı için test uygulanan kişi sayısına dair verileri internet sitesinden kaldırması tepkiye neden olmuştu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı