Gündem

Abdurrahim Albayrak ve Şükran Albayrak’a Koronavirüs Şoku

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak ile eşi Şükran Albayrak’a yapılan koronavirüs testlerinin sonucu pozitif çıktı. Sonuçların açıklanmasının ardından çift hastanede karantina altına alındı.

Bugün çıkan haberler doğrultusunda Galatasaray’ın yöneticilerinden Abdürrahim Albayrak’ta koronavirüs belirtilerine rastlandığı ve şüphe doğrultusunda hastaneye kaldırıldığı açıklanmıştı. Yeşilköy’de bulunan Acıbadem International Hastanesi’nde tedavi altına alındığı öğrenildi. Hastane tarafından yapılan ilk testin sonucu negatif çıkmıştı.  Belirtilerin devam etmesi üzerine ikinci bir test yapıldı. Gelen sonuçlara göre ünlü sporcunun koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı. Aynı belirtileri taşıyan eşi Şükran Albayrak’ın da koronavirüse yakalandığı öğrenildi.

Hürriyet gazetesi yazarı Mehmet Üstündağ tarafından bugün ilk kez duyurulan haber sonrasında tedirginliklerin arttığı öğrenildi. En son 15 Mart tarihinde oynanan Galatasaray Beşiktaş maçını statta teknik ekiple birlikte izleyen Abdürrahim Albayrak’ın temasta bulunduğu kişilerin de büyük panik yaşadığı öğrenildi. Maçın hemen ardından hastalanması ve koronavirüs belirtileri göstermesi, kulüpte bulunan diğer kişileri de heyecanlandırdı. Gelen haberlere göre, haberin alınmasından sonra tüm teknik heyet ve diğer yöneticiler kapsamlı bir sağlık taramasından geçirilmiş ancak koronavirüs şüphesine rastlanmamış. Haberin yayılmasından sonra kulüp oyuncularının da sağlık testinden geçirilmesi bekleniyor.

Hastanede Tedavileri Sürüyor

Çiftin test sonuçlarının kesinleşmesinin ardından hastanede karantinaya alındıkları ve sosyal çevrelerinden izole edildikleri öğrenildi. Tedavi süreci devam eden çiftin sağlık durumunun iyi olduğu belirlendi. Son dönemlerde çevrelerinde temasta bulunan ve koronavirüs şüphesi bulunan kişilerin de en yakın sağlık kuruluşunda gerekli testleri yaptırmaları bekleniyor. Abdürrahim Albayrak’ın daha önceden gelen bir hastalığının da olduğunu ve bu konuda da tedavilerinin devam ettiğini açıklayan Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, statta bulunan yaklaşık 2 bin kişinin tehlike altında olabileceğinin altını çizdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı