Gündem

Acil Olmayan Tüm Ameliyatlar Durduruldu

Koronavirüs salgını nedeniyle harekete geçen Sağlık Bakanlığı, acil olmayan tüm ameliyatların durdurulduğunu açıkladı. 

Tüm dünyayı kısa süre içerisinde etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle yurtta ve dünyada yeni önlemler alınmaya devam ediliyor. Sağlık Bakanlığı koronavirüs salgını sonrasında önemli bir karar aldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından, 81 ile genelge gönderildi ve aciliyeti olmayan ameliyatların uygun bir tarihe ertelenmesi istenildi. Ülkemizde hızla yayılan koronavirüs salgını sonrasında vaka ve ölü sayısı artmaya devam ediyor. 4 vatandaşımızın hayatını kaybettiği Kovid-19 salgını sonrası yetkililer tedbirlerini almaya devam ediyor. ALO 184 hattının yeni tip koronavirüs vakalarına ayrılmasının ardından Sağlık Bakanlığı, ameliyathanelerde de önceliğin salgına verilmesi yönünde karar aldı. Sağlık Bakanlığı 81 ile genelge göndererek, zorunlu olmadığı sürece ameliyatların ileri bir tarihe ertelenmesi talebinde bulundu.

Koronavirüs Son Durum

İtalya’da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 405 olarak açıklandı. Koronavirüs nedeniyle Çin’de hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 237 olarak duyuruldu. 

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Fransa’da 108 kişi daha artarak 372 oldu. Fransa’da koronavirüs vaka sayısı ise 10 bin 995’e yükseldi. Amerika Birleşik Devletleri’nde koronavirüs kaynaklı vaka sayısı 10 bin 755 olurken ölü sayısı ise 154 oldu. İspanyol yetkileri tarafından yapılan açıklamada koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 767’ye çıkarken vaka sayısı ise 17 bin 147 oldu. Koronavirüsün en çok hasar verdiği ülkelerden birisi olan İran’da ise vaka sayısı 18 bin 147’ye çıkarken koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 1.284 oldu. 

Çin’de Bir İlk Yaşandı

İlk olarak Çin’de görülen ve tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını sonrasında Çin’de bir ilk yaşandı. Çin’de ilk kez ülke içi kaynaklı bir koronavirüs tespiti yapılmadığı bildirildi. Ulusal Sağlık Komisyonu, ülkede dün görülen 34 yeni Covid-19 vakasının yurt dışından gelenlerde tespit edildiğini açıkladı. Komisyon yetkilileri, başkent Pekin’de 21, Şanghay’da 2, Guangdong’da 9, Heylongciang ve Cıciang eyaletlerinde de birer kişide Kovid-19 tespit edildiğini, bu vakaların tamamının ”ithal vaka” olduğunu aktardı. Yetkililer ayrıca, dün itibariyle ülkedeki ”ithal vaka” sayısının da 189’a ulaştığını bildirdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı