Gündem

Adalar’a Giriş ve Çıkışlara Yasak Getirildi

Adalar Kaymakamlığı tarafından alınan yeni bir karar sonrasında koronavirüs salgını nedeniyle geçici bir süreliğine ilçeye giriş ve çıkışların yasaklanmasına karar verdi. Salgının kontrolden çıkmasını engellemek için alınan karar sonrasında kaymakamlık tarafından vatandaşlara önemli bir duyuru yapıldı. Yasağın 26 Nisan tarihinden itibaren geçerli olacağı belirtildi. Aksi bir açıklamanın olmaması halinde yasak bir ay sürecek. Bu süreçte salgının durumuna göre süre uzatılabilecek.

Adalar Kaymakamlığı Açıklama Yaptı

Adalar Kaymakamlığı tarafından konu hakkında bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada ‘Salgının görüldüğü andan itibaren Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan Bilim Kurulu’nun tüm önerilerini sorunsuz bir şekilde dikkate aldık. Salgının bulaşıcı özelliği nedeniyle toplum sağlığı ve kamu düzenini düşünmek zorundayız. Sosyal izolasyonun ve sosyal mesafenin önemli olduğu bu günlerde salgının kontrolden çıkmasını engellemek için aldığımız bir karardır.

Bu karar çerçevesinde  26 Nisan 2020 Pazar gününden itibaren geçerli olmak üzere Adalar ilçesine yapılacak olan tüm giriş ve çıkışların karşılıklı olarak durdurulmasına karar verildi. Yasağın 31 Mayıs 2020 Pazar günü sona ermesine karar verildi. İlçeye giriş ve çıkışlar e devlet üzerinden alınmış tarihçeli adres bildirim raporu sayesinde yapılacaktır. Kontrollü bir şekilde sağlanacak giriş ve çıkışlarda diğer türlü herhangi bir bahaneye yer verilmeyecektir.’ İfadeleri kullanıldı. Bölgede halkın korunması ve sosyal izolasyonun sağlanması için verilmiş bir karar olduğu ifade ediliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı