Gündem

AKAM Başkanı Salgın Döneminde En Başarılı Hizmet Veren İlçe Belediyelerini Açıkladı

Son dönemlerde başarıları ile halktan takdir toplayan ilçe belediyeleri gün yüzüne çıktı. Yapılan değerlendirmeler sonucunda AKAM Başkanı Kemal Özkiraz süreç hakkında açıklamalarda bulundu. Bir televizyon programına konuk olarak katılan Özkiraz, Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi tarafından yapılan araştırma sonuçlarına yer verdi. Bu süreçte koronavirüs pandemisinin topluma olan ekonomik, psikolojik ve siyasal etkileri de konuşuldu. Bu süreç içerisinde ilçeler bazında belediyeler incelendiği zaman CHP’li olan Muratpaşa Belediyesi’nin başarısı ile fark atarak birinci sıraya yerleştiği belirlendi.

Bazı Belediyeler Çalışmalarıyla Birlikte İnsanlara Dokunmayı Başardılar!

Salgın nedeniyle Antalya’da pek çok kişinin işsiz kaldığı belirlendi. Bunun üzerine 153 bin kişinin işten çıkarıldığı öğrenildi. Bu süreçte Özkiraz duyumlarına ve konuşulanlara dayanarak yorumunu yaptı. Açıklamalarında ‘Belediyede pek çok arkadaşım var. Masa uygulamaları olduğunu öğrendim. Yarıma ihtiyacı olan kişi arıyor ve bu süreçte yardım gidiyor. İnsanların yüreklerine dokunan belediyeler hem kendilerinin hem de partilerinin oy oranlarını artırmayı başarıyorlar.’ Dedi.

Yapılan değerlendirmeler ve geri bildirimler düşünüldüğü zaman Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın yüzde 78.3 ile en yüksek oranı aldığı ve başarılılar listesinde ilk sıraya yerleştiği belirlendi. Bununla birlikte İstanbul Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli aldığı yüzde 71.3 oranla ikinci sırada yer alıyor. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ise yüzde 68.2 ile üçüncü sırada yer alıyor. Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel yüzde 68 oranla dördüncü sırada yer alıyor. Listenin beşinci sırasında ise Yüzde 66,5 oran ile şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin bulunuyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı