Gündem

Akrabası Olmayan Kişileri Taşıyanlar Korsan Taksi Cezası Alacak

Ülkemizde hızla yayılan koronavirüs salgının önlemek amacıyla İçişleri Bakanlığı yeni bir önlem aldı. Alınan önlem doğrultusundan, şehir dışına çıkışlarda araçlarda birinci derece akrabası olmayan kişileri taşıyan sürücülere ceza kesilecek. 

Çin’de görüldükten sonrası hızla tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını sonrasında ülkemizde de yeni önlemler alınmaya devam ediyor. İçişleri Bakanlığının yeni tip koronavirüs salgınını önlemek amacıyla araçlarında birinci derece akrabası olmayan kişilere korsan taksi muamelesi yapılacağını ve ceza kesileceğini açıkladı. 

Yapılan açıklamalara göre başta İstanbul olmak üzere üç büyük şehirden Anadolu’ya geçişleri kontrol altına almak için ek önlemler uygulanacak. Özellikle İstanbul’da özel araçları olmayan çok sayıda kişinin “korsan taksi”lerle şehir dışına çıkmaya çalıştığı gözlendi. Konuyla ilgili adım atan İçişleri Bakanlığı koronavirüs salgınını önlemek amacıyla araçlarında birinci derece akrabası olmayan kişilere korsan taksi muamelesi yapılacağını ve ceza kesileceğini açıkladı.

Önceki gün toplanan Bakanlar Kurulu toplantısında gündeme gelen konuda başta İstanbul olmak üzere, üç büyük şehirdeki vatandaşların memleketlerine gitme konusunda başlattığı hareketlilik ele alındı. Yapılan bu davranışların koronavirüs salgınının Anadolu illerine de yayılımının arttırdığı belirtilirken, ek önlemlerin alınmaya devam edileceği bildirildi. 

Şehir Dışına Çıkışlar Durdurulabilir

Koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek için gerekli adımları atan devlet yetkilileri, Türkiye genelinde görülen koronavirüs vakalarının İstanbul’dan gelenlerle birlikte artış gösterdiğini belirtti. Muhtarlar, kaymakamlar ve valiler tarafından büyük şehirlerden küçük yerleşim yerlerine gelenlerin takibinin daha sıkı yapılması ve izolasyon uygulanması kararlaştırıldı.

İlerleyen günlerde şehir dışına çıkışların yasaklanacağı aktarılsa da uygulamaya şimdilik geçilmediği belirtildi. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı