Gündem

Amazon Teslimat Süreleri Konusunda Uyardı

Corona virüsü sebebiyle pek çok şirket ve işletmenin gönderim sürelerinde değişiklikler meydana geldi. Amazon’dan yapılan alışverişlerde de teslimat konusunda bazı uyarılar yapıldı. ABD ve Avrupa’da bulunan müşterilerin yaptıkları alışverişlerin teslimatları bir ay daha uzatılabilecek. Satıcılar ise perakende devine güvendikleri için yaşanacak gecikmeler karşısında endişe duymaya başladılar.

ABD’de de baş gösteren ve ölümlere sebep olan Corona salgısı sebebiyle Amazon çeşitli önlemler almaya ve mücadelesini sürdürmeye devam ediyor. Şirketin ülkede bulunan fabrikalarını kapatmamak ve mağduriyet yaşatmamak adına büyük çaba gösterdiği öğrenildi. Amazon üzerinden satış yapan pek çok firma bulunuyor.

Ürünler Bir Süre Gönderilemeyecek

New York araştırma firması olan Marketplace Pulse’nin kurucusu olan Juozas Kaziukenas pek çok kişiyi etkileyecek konu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Amazon üzerinden halihazırda satış yapmakta bulunan 250 bin tüccar bulunuyor. Milyonlarca ürünün satışı hala devam ederken, satışı yapılan ürünlerin teslimatının hemen yapılmayacağı düşünülüyor. Ürünler en erken Nisan ayında teslim edilecek. Juozas Kaziukenas değerlendirmelerinde ‘Amazon üzerinden alışveriş yapan pek çok müşteri var. Yaşanan aksaklıklar sonrasında müşteriler sorunlarla karşı karşıya kaldılar. Bu süreçte müşteriler başka alternatiflere yönelmeye başladılar. Bir süre sonra Amazon satış oranları düşecek. Müşteriler haklı olarak hızlı teslimat seçeneği arıyorlar. Amazon üzerinden satış yapan firmalar da olumsuz etkilerini yakın zamanda görecekler’ ifadelerini kullandı.

Amazon üzerinden yapılan satışlarda, müşteriler kalabalık ortamlardan kaçınmak için online alışverişe yöneldiler. Genellikle temizlik ve gıda ürünleri satın alan potansiyel müşterilere yetişmek için ekstra bir mesai harcanıyor. Şirketin asıl amacı ise insanların ihtiyaçları olan ürünlerin stoklarını sürekli olarak güncel tutabilmek. E-ticaret devi, öncelikli olmayan ürünleri stoğa koymak konusunda acele etmiyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı