Gündem

Amerika’da İlk Kez Tüm Eyaletlerde Felaket İlan Edildi

ABD’de ülke tarihinde bir ilk gerçekleşti. ABD başkanı Trump son olarak yaptığı açıklamada Wyoming kentinde de felaket ilan edildiğini duyurdu. Böylece Amerika’nın 50 farklı eyaletinde de ilk defa felaket ilan edilmiş oldu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsün en yaygın olduğu yer şu anda ABD. ABD’de ki salgının seyri son derece kötü ve daha da kötüye gitmekte. Amerika’daki günlük ölüm sayısı 2 bine ulaşmış durumda. Tüm dünyada ve Amerika’da neredeyse hayatı durma noktasına getiren korona virüs devletlerin önlem almasını gerektiriyor.

An itibariyle mevcut vaka sayısının en yüksek olduğu ülke olan ABD’de kısa zaman önce eyaletlerin hemen hemen hepsine felaket ilan edilmişti.  Geçtiğimiz günlerde Wyoming’de de felaket ilan edildiği duyurulmuştu. Böylece ABD’deki bütün eyaletlerde felaket ilan edilmiş oldu. Konu ile ilgili açıklamayı Twitter üzerinden Beyaz Saray Basın Sözcüsü Yardımcısı Judd Deere yaptı. Judd Deere’ın yaptığı paylaşım ise şöyle; “Donald Trump’ın WY için yaptığı duyuruyla birlikte tarihte ilk kez Başkan, 50 eyalette aynı anda bir büyük felaket var olduğunu duyuruyor. Başkan, tüm Amerikalıların sağlığını korumak için her valinin ihtiyacına yanıt vermeye devam ediyor.”

En Yüksek Ölüm Amerika’da

Yazımızda da belirttiğimiz üzere virüsün merkez üssü haline gelen ABD’de vaka sayısı 500 bin sınırını aşıp 530 bini bulmuş durumda. En çok vakanın göründüğü eyalet New York ise vaka sayısı olarak diğer ülkelerin hepsini geçmiş durumda. New York’taki vaka sayısı 180 bini aşmış durumda. Mevcut vakalar içinde iyileşen sayısı ise 32 bin 110 kişiyi buldu. Ölü sayısında da zirvede bulunan ABD’de hayatını kaybedenlerin sayısı 20 bin 608’e ulaşmış durumda.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı