Gündem

Ankara ve İzmir’de Eczanelerin Çalışma Saatlerinde Değişikliğe Gidildi

Corona virüs salgını devam ederken çeşitli önlemler kapsamında normal yaşamda birtakım değişiklikler yapılıyor. Hastane ve eczanelere en fazla ihtiyaç duyulan son günlerde alınan tedbirler kapsamında eczane açılış ve kapanış saatlerinde de birtakım değişikliklerin yapılmasına karar verildi. Pazar günü hariç olmak üzere iki kent genelinde tüm eczanelerin çalışma saatleri değişti.

Sürecin gerçekleşmesi için Ankara ve İzmir Eczacıları Odası tarafından yeni bir başvuru yapılmıştı. Bu başvurular çerçevesinde yeni bir karar verildi. Karar için Ankara İl Sağlık Müdürlüğü yeni bir açıklamada bulundu. İki şehirde de bulunan tüm eczanelere verilen karar yazılı olarak iletildi.

Yeni Çalışma Saatleri Belirlendi

Pazar günü kapalı olan eczaneler hafta içi ve Cumartesi günleri sabah 10:00’da açılacak. Akşam kapanış saati ise 18:00 olarak belirlendi.

Corona virüs salgını devam ederken risk grubunda olan eczacıların durumdan en az etkilenmeleri için çalışma saatlerinde bazı esnekliklerin yapılmasına karar verilmişti. Ankara Eczacılar Birliği tarafından yapılan açıklamalar çerçevesinde Kırıkkale ilinde de çalışma saatleri değiştirilmiş oldu. Salgın süreci geçene kadar ve tehlike azalana kadar çalışma saatleri bu şekilde devam edecek.

Uzu zamandır büyük mesai harcayan ve oldukça yorulan eczacılar zaman zaman hastalarla birebir iletişime geçtikleri için büyük tehlike altında oldukları biliniyordu. Alınan önlemlerin yoğun çalışan ve etkilenen eczacıların bir nebze olsun rahatlatılmaları açısından önemli olduğu belirtildi. Alınan karar ve çalışma saatlerindeki değişiklik iki ildeki eczacıları memnun etti. Yakın zamanda diğer iller içinde aynı değişikliğe gidilmesi umuluyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı