Gündem

ANKARA’DA DEPREM ŞOKU KORKUTTU !

Vatandaşlar corona virüsüyle mücadele ederken Ankara halkı gece saatlerinde depremle de mücadele etmek zorunda kaldı. Ankara da son zamanlarda depremler oldukça sık görülmektedir. Yaşanan depremlerin sonuncusu bugün 22:46 saatinde meydana geldi.

Ankara’da 15.04.2020 tarihinde saat 22:46 ‘ da 3.2 şiddetinde ve yerin 7.5 km derinliğinde deprem meydana geldi .

Yapılan açıklamalara göre Ankara’da aktif olan bir çok fay hattı bulunuyor. Bu durum oldukça geç fark edilmişti. Ankara’da deprem olmaz inancı artık yıkılmış durumda.

Ankara’da gece saatlerinde son dakika haberi olarak kayıtlara geçen deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi’ nin açıkladığı verilere göre deprem Ankara’ nın Kızılcahamam ilçesinde meydana geldi.

Kandilli Rasathanesi ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı yani AFAD tarafından son depremlerin listesi oluşturuldu. Deprem çevre il ve ilçelerden de hissedildi. Deprem Zonguldak, Çankırı ve Bolu’dan hissedildiği söyleniyor.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD)’ ın açıkladığı verilere göre deprem Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde 22:46 saatlerinde ve 3.2 şiddetinde gerçekleşmiştir. Deprem kayıtlara son dakika olarak geçti.

Depremden sonra vatandaşlar korku ve panik halinde tekrar bir depremin olup olmayacağını araştırıyor.

Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde meydana gelen depremin derinliği 7.5 km olduğu açıklandı.

Yerin 7. 5 km derinliğinde gerçekleşen deprem Çankırı, Zonguldak ve Bolu’dan da hissedildi.

Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde meydana gelen deprem sonucu oluşan can ve mal kaybı bildirilmedi.

Ankara’da olan depremden sonra akıllara ”Ankara depreme ne kadar dayanıklı ? ” sorusunu getirdi. Bu sorunun cevabı Ankara deprem riskine dayanıklı bir şehir değildir. Vatandaşlar risk ile tehlike kelimelerini birbirine karıştırmaktadır. Bir bölgede deprem olma olasılığı yüksek ise orada tehlike vardır fakat zemini sağlam binalar ,yapılar yapılırsa tehlike riske dönüşmez. Ankara’da deprem tehlikesi azdır ama deprem riski fazladır. Nedeni ise Ankara’da oluşan çarpık kentleşmedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı