Gündem

Ankara’da Koronavirüs Ölüm Oranı

 Koronavirüs salgını tüm dünyada can almaya devam ediyor. Salgın küresel mücadele kapsamına girdi. Pek çok ülke çeşitli önlemlerle salgınla mücadele etmek istiyor. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan virüs kısa sürede tüm dünyaya yayıldı. Çıkış noktası olan Çin’de yaşanan ölümler sonrasında alınan tedbirlerle birlikte salgının kontrol altına alındığı belirtildi. Ülkede yeni koronavirüs vakası görülmedi. Tedavi altında bulunan hastalarında tedavilerinin sona erdiği ve yavaş yavaş taburcu edildikleri ortaya çıktı. Ülkede yaşam yavaş yavaş normale dönmeye başladı.

Türkiye’ye çok geç gelen koronavirüs ciddi kayıplara neden oldu. Kısa sürede tedbirlere gerektiği kadar uyulmaması sebebiyle vaka sayısının arttığı ve ölüm oranlarının yükseldiği belirlendi. Her gün yapılan günlük raporlarda ölüm ve vaka sayılarının artması endişeye neden oldu. Ülkede risk faktörü giderek yükselirken özellikle büyük şehirlerde tehlikenin boyutu bir kez daha gözler önüne serildi.

Ankara Listede Üçüncü Sırada

Kalabalık şehirlerden birisi olan Ankara risk faktörünün olduğu listede üçüncü sırada yer alıyor. Ankara’da test yapılıp tespit edilen vaka sayısı 712 olarak belirlendi. Vaka sayısının artması bekleniyor. Henüz test yapılmadığı için tespit edilemeyen vaka sayısının da arttığı düşünülüyor.

Tedavi gören vakalar arasında 7 kişi de hayatını kaybetti. İlerleyen günlerde ölü sayısının artmasından endişe ediliyor. Şehirde vatandaşların evde kalmaları için çeşitli uyarılar yapılıyor. Güvenlik önlemleri kapsamında sadece mecbur kalanların evden dışarı çıkmaları gerektiğine vurgu yapılıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından şehirde yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara evden çıkmamaları için yardımlar veriliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı