Gündem

Apple’dan Bağımsız Sanatçılara Büyük Destek!

Koronavirüs salgını devam ederken büyük teknoloji şirketleri tarafından çeşitli destekler ve bağışlar devam ediyor. Apple bu süreçten etkilenen bağımsız sanatçılar için bir destek fonu oluşturduğunu açıkladı. Bu süreçte Apple Music içerisinde yer alan bağımsız sanatçılara elini uzatacağını açıkladı.

Apple Music içerisinde yer alan tüm müzisyenlere bu süreçte bir mail gönderdi. Müzisyenleri unutmayan dev şirket, deste olabilmek için 50 milyon dolarlık bir avans fonu kurduğunu açıkladı. Her 3 aylık dönemde en az 10 bin dolar kazanç elde eden ve doğrudan dağıtım anlaşması bulunan kullanıcılara destek vermeye hazır olduğunu belirtti.

Müzisyenleri Unutmadı

apple destek

Fon için ayrılan yüklü miktardaki miktarın, salgınla mücadele eden sanatçılara destek olmak ve bu süreçte ayakta kalmalarını sağlamak için ayrıldı belirtildi. Bağımsız müzisyenlerin bu süreçte evlerinde müzik çalışmalarına devam etmeleri için de duyurular yaptıkları belirlendi. Bu süreçte ekipmana ihtiyaç duyan müzisyenlere Apple tarafından ekipman desteği de verilecek.

Verilen destek müzisyenler arasında kısa sürede paylaşıldı ve alınan karar takdir edildi. Apple bu süreçte hiçbir çalışanını ve kendileriyle çalışan işbirlikçilerini mağdur etmeyeceklerini açıklamıştı. Apple tarafından bağımsız müzisyenlere gönderilen mailde ‘Apple onca yıllık müzik dolu geçmişi içerisinde dünyanın en iyi sanatçılarıyla çalışmaktan ve yakın bir iş birliği kurmaktan dolayı büyük gurur duyuyor. Platformumuz çerçevesinde anlaşması olan ve bizimle olmaktan mutluluk duyan tüm müzisyenlere yarım edeceğiz’ dedi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı