Gündem

Arda Ayten Şimdi de Joker Koltuğunda

ATV’nin yıllardır yayında olan ve izleyicileri tarafından soluksuz izlenen yarışma programı “Kim 500 Milyar İster?” soru jokerlerine bir yenisini daha eklemeye karar verdi.

Kenan İmirzalıoğlu’nun sunucu olduğu Kim 500 Milyar İster? yarışmasında ufak bir değişiklik yapıldı. Telefon, Yarı Yarıya, Seyirciye Sorma ve Çift Yanıt olmak üzere 4 adet joker hakkı bulunan yarışmacıların bundan sonra Uzmana Sor adlı joker ile 5 joker hakkı bulunacak.

Uzmana Sor joker hakkında 2019’un Ekim ayında 1 milyon TL ödülü kazanarak bir ilke imza atan Arda Ayten yarışmacılara yardımcı olacak.

Geçtiğimiz Ekim ayında Kim 500 Milyar İster? yarışmasına yarışmacı olarak katılan ve 1 milyon TL ödülü kazanarak yarışmayı kazanan ilk kişi ünvanını kazanan Arda Ayten, bundan sonra Uzmana Sor joker koltuğunda oturup yarışmacılara yardımcı olacak. Arda Ayten, yarıştığı zaman genel kültürden bilimsel alanlara, tarih konularından matematiksel işlemlere kadar birçok soruya doğru cevap vererek bilgisini herkese kanıtlamış oldu.

Arda Ayten Kimdir?

Kim 500 Milyar İster? yarışmasındaki büyük ödüllük soruya doğru cevap verip 1 milyon TL kazanan 19 yaşındaki Arda Ayten, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okumaktadır. Yarışma esnasında kitap okumaya olan düşkünlüğünden bahseden Arda, “Param olmadığı için senede sadece 150 kitap okuyabiliyorum.” diyerek izleyicilerin aklında bu söz ile yer etmişti. Yarışmada kazanacağı para ile daha çok kitap okuyacağını söyledi ve herkese örnek oldu.

Arda Ayten’e Sorulan 1 milyon TL’lik Soru

“On kıtadan oluşan İstiklal Marşı’nın tamamında, bu kelimelerden hangisi diğerlerinden daha az geçer?” sorusuna doğru cevap verirse 1 milyon TL kazanacak olan Arda Ayten’e verilen şıklar şunlardı:

A: Vatan B: Kan

C: Toprak D: Yurt

Soruyu düşünürken baştan sona defalarca İstiklal Marşı’nı okuyan ve kelimeleri düşünerek sayan Arda, cevabı vermeden önce yine İstiklal Marşı’nı okuyarak doğru olan C şıkkı Toprak cevabını verdi. Büyük ödül sorusunu doğru cevaplayarak 1 milyon TL kazandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı