Gündem

Artık Parayla Maske Satışı Yapılamayacak!

Koronavirüs salgınının ülkemizde de etkisini göstermesinin ardından mücadele hız kesmeden devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün kabine toplantısı gerçekleştirdi. Kabine toplantısının son bulmasının ardından basının karşısına geçerek önemli açıklamalarda bulundu. Gündem son zamanlarda olduğu gibi koronavirüs salgını ve bu süreçte yapılan mücadeleler oldu. İstanbul’da salgının ciddi boyutlara ulaşmasının ardından 45 günlük süreç içerisinde iki adet salgın hastanesi yapacaklarının altını çizdi.

Parayla Maske Satışına Yasak Geldi

cumhurbaşkanı erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan süreç içerisinde yapılacak yeni tedbirler hakkında konuştu. Açıklamalarında ‘Bundan sonraki dönemde maskelerin parayla satılmasını kesinlikle yasaklıyoruz. Kimse endişe etmesin. Salgın sonuna kadar yetecek maske stoğumuz bulunuyor. Bundan sonraki süreçte de üretimlere hız kesmeden devam edeceğiz. Ücretsiz şekilde herkese maske ulaştırılacak. Evden mecbur kalmadıkça çıkılmamasını istiyoruz ancak mecbur kalınması halinde de sosyal mesafeye dikkat edilmesi gerekiyor. Hastanelerimiz tüm hastaları tedavi edecek kapasitede. Tedavi konusunda da bir sorun yaşamıyoruz. Sağlık hizmetleri için şimdiye kadar bir sorun ya da eksikle karşılaşmadık. Atatük Havalimanı ve Sancaktepe’de bulunan havalimanının bir kısmı bin odalı hastane haline getirilecek. 45 günlük süreçte tamamlanmasını bekliyoruz’ ifadelerini kullandı.

Salgınla mücadelenin ortadan kaldırılana kadar devam edeceğini belirten Cumhurbaşkanı bağış kampanyası konusunda da konuştu. Yapılan bağışların şimdiye kadar 1 milyar 500 milyon liraya ulaştığı ifade edildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı