Gündem

AVM’lerin Çalışma Saatlerinde Değişiklik Yapıldı!

AVM’lerin çalışma saatleri, kapalı alanların Corona virüsünün yayılması açısından daha tehlikeli olmasının uzmanlarca açıklanmasının ardından değişiyor. Corona virüs nedeniyle tüm ülkede önlemler alınmaya devam ediliyor.

Türkiye’de şu anda tespit edilmiş 5 vaka olmasına rağmen, diğer ülkelerin de yaşadıkları göz önüne alınarak art arda önlemler alınmaya başlandı. AVM’lerin çalışma saatlerinin değişmesi alınan son önlem oldu.

AVM’lerin Çalışma Saatlerinde Değişiklik Yapıldı!

Alışveriş Merkezleri Hangi Saatler Arasında Açık Olacak

Alışveriş Merkezi ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, alışveriş merkezlerinin 12:00 – 20:00 saatleri arasında açık olacağını belirtti. Altaş yaptığı açıklamada, Türkiye’nin ve dünyanın şu anda çok hassas bir dönemden geçtiğini söyleyerek Corona virüsünden korunmak için devletin aldığı bütün önlemleri desteklediklerini belirtti. Tüm imkanlarını devletin aldığı önlemleri desteklemek ve alışveriş merkezlerinin güvenli alanlar olarak kalmasını sağlamak için seferber ettiklerini söyleyen Altaş, kiracılarla görüşülerek 12:00 – 20:00 arası esnek çalışma saati uygulamasına geçileceğinin altını çizdi.

AVM çalışanlarının istihdamdan olumsuz etkilenmemesi için yıllık izinler kullandırılacak ve çalışanların birbiriyle temasını önlemek için ayrı gruplar oluşturularak hijyenik ve kesintisiz hizmet verilmesi sağlanacak. Bu uygulama sayesinde her gün yüzlerce insanla temas halinde olan AVM çalışanlarının da sağlığının korunması hedefleniyor.

AVM’lerin Çalışma Saatlerinde Değişiklik Yapıldı!

AVM’ler İle İlgili Her Türlü Önlem Alınıyor

Bütün AVM’lerde dezenfektasyon çalışmaları ve AVM çalışanlarının maske tedarikine kadar her türlü önlemin alındığını belirten Altaş, AVM’lerde yer alan ekranlarda halkı bilgilendirecek videoların gösterileceğini ve uyarıların halka ulaşabilecek tüm mecralarda da yayınlanacağını söyledi.

Altaş açıklamasında, okulların tatil edilmesi dolayısıyla toplumda bir panik ortamının oluştuğunun farkında olduklarını ve bu süre içerisinde geçerli olmak üzere alışveriş merkezlerindeki kapalı çocuk oyun alanlarının ve etkinlik alanlarının da kapanmasının halk sağlığına olumlu etkisi olacağını söyledi.

Uzmanların, kapalı alanların virüsün yayılması açısından daha tehlikeli olduğunu söylemelerinin ardından insanlar alışveriş merkezlerine gitmekten korkar hale gelmişti. Alışveriş merkezlerinin corona virüsle mücadele etmek için dezenfekte edilmesini de kolaylaştıracak olan bu önlem kapsamında, çocuk oyun alanlarının da iyice dezenfekte edileceği belirtiliyor. Dezenfeksiyon işlemleri düzenli yapıldığı takdirde alışveriş merkezleri daha güvenli hale gelecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı