Gündem

Aydın’da Maske Takmadan Sokağa Çıkmak Yasaklandı!

Koronavirüs salgını ile mücadele devam ederken yeni kararlar ve tedbirler arka arkaya alınıyor. Hayatın normalleşmesi için ilk adımların atıldığı şu günlerde hala yeni normalleşme kuralları hakkında kafalarda soru işaretleri bulunuyor. Normalleşme denildiği zaman akla eski günlerin gelmemesi gerektiğinin altını defalarca çizen yetkililer bu süreç içerisinde uzun bir süre daha yeni kurallarla yaşamaya alışmanın önemli olduğunu ifade ediyorlar.

Koronavirüs oldukça bulaşıcı bir hastalık olmakla birlikte hapşırma, öksürme ve konuşma sırasında ağızdan çıkabilecek damlaların karşı tarafa ulaşması sonucunda karşı tarafa bulaşıyor. Bu süreç içerisinde maske takmak zorunluluk haline getirildi. Henüz bir cezası olmadığı için bazı kişiler tarafından durumun önemsenmediği ve maske takımına gerekli özenin gösterilmediği belirlendi. Ancak bazı belediyeler yeni kurallarla durumun ciddiyetini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Aydın’da Maskesiz Sokağa Çıkılamayacak

Aydın Valiliği tarafından alınan yeni bir karar sonrasında koronavirüs tedbirleri kapsamında bundan sonra ikinci bir emre kadar sokağa maskesiz çıkmak yasaklanacak. Bu süreçte denetimler sıkı bir şekilde yapılacak. Cadde ve sokaklarda maske takmayan vatandaşın tespit edilmesinin ardından bu kişilere cezai işlem uygulanacak.

Aydın Valiliği tarafından konu hakkında bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada ‘İl Hıfzıssıhha kurulu kararları çerçevesinde normalleşme adımlarının atıldığı bu günlerce sokakta olan vatandaşın her noktada maske takması zorunlu hale getirildi. Sosyal mesafeye de dikkat edilecek bu süreç içerisinde alınan kararlara uymayanlara cezai yaptırımlar gelecektir’ ifadeleri kullanıldı.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı