Gündem

Bakan Albayrak Duyurdu: Yeni Destek Kredi Paketi Geliyor! Konut Kredisi Faiz Oranı Düşüyor!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak; Türkiye ekonomisinin yılın ilk çeyreğini yüzde 4,5 büyümeyle tamamladığını belirterek, güçlü toparlanmaya şahit olunacağını ifade etti.

Bakan Albayrak; “Türkiye ekonomisi dünya örneklerine kıyasla pozitif ayrışarak yılın ilk çeyreğini yüzde 4,5 büyümeyle tamamlıyor. Salgın etkilerini hissedeceğimiz ikinci çeyrekte daha temkinli ilerleyecek sonraki dönemlerde bir güçlü toparlanmaya şahit olacağız inşallah” ifadelerinde bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın duyurduğu yeni destek paketinin ayrtıntıları da belli oluyor. Otomobilden konuta her konuda detaylı hazırlanan yeni destek kredi paketi ile ev alacaklar için Cumhuriyet tarihinin en düşük konut kredisi faiz oranı uygulanacak. Bu durum, yakın zamanda ev sahibi olmayı düşünen kişilerin ilgisini çekti.

0.90 FAİZ ALTINDA KAÇ BANKA KONUT KREDİSİ VERİYOR?

Bankaların birbiri ardına konut kredisi faiz indirimleri devam ederken, bayram sonrasında bazı bankalar 0.90 altında konut kredisi veriyor. Yüzde 0.90 faiz altında konut kredisi veren bankalar şöyle sıralanıyor:

* Vakıf Katılım Bankası konut finansmanı kar payı oranı 0.79

* Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 0.89

* Vakıfbank konut kredisi faiz oranı yüzde 0.79

* Alternatif Bank konut kredisi faiz oranı yüzde 0.89

* ING konut kredisi faiz oranı yüzde 0.89

* Odeabank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.09

* Şekerbank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.19

* Fibabanka konut kredisi faiz oranı yüzde 1.20

* QNB Finansbank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.23

* Burgan Bank konut kredisi faiz oranı yüzde 1.51

* Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 0.94

* Halkbank konut kredisi faiz oranı yüzde 0.94

* İş Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 0.92

* Akbank konut kredisi faiz oranı yüzde 0.92

* TEB konut kredisi faiz oranı yüzde 0.94

* Garanti BBVA konut kredisi faiz oranı yüzde 0.95

* Ziraat Katılım Bankası konut finansmanı kar payı oranı 0.94

* HSBC konut kredisi faiz oranı yüzde 0.99

* Denizbank mortgage konut kredisi faiz oranı yüzde 1.09

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Geride bıraktığımız süreç, salgının Türkiye ekonomisine etkisinin, gelişmekte olan ülkelere göre çok daha az olacağını gösterdi” ifadelerini kullandı. Albayrak, “Normalleşme döneminde, Türkiye için ortaya çıkan potansiyeli ve ekonomide yeni başarı hikayesi yazma imkanını en iyi değerlendireceğiz” ifadelerinde bulundu.

Son olarak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Twitter’dan paylaşımda bulundu. Bakan Albayrak; “Çok yakın zamanda gençlerimize dünya ile rekabetimizi güçlendirecek katma değerli ve ihracata dayalı üretim hedeflerimize katkı sunacak yeni projelerimizi yakın dönemde açıklayacağız. Ülkemizi büyük ve güçlü Türkiye idealine kavuşturacak olan siz gençlerimizsiniz” açıklamasında bulundu.

Bakan Albayrak ayrıca;”Özellikle Kovid-19 sonrası tüketim alışkanlıkların, küresel ticaret ve ekonomideki genel kabullerin değiştiği bir dünya sürecine giriyoruz. Güçlü ekonomik alt yapımız, küresel gelişmelere hızla adapte olabilen iş dünyamızla, her şeyden önemlisi genç eğitimli insan kaynağımızla Kovid-19 sonrası yıldızı parlayan ülkelerin başında olacağız. Yeni döneme en hazır şekilde girmek için iyi hazırlanmamız gerekiyor. Sizler için gelişim ve kariyer imkanı sağlayacak ‘1 Milyon Yazılımcı’ projemizi hayata geçirdik.

Şu ana kadar 440 bin 427 adet arkadaşımız aktif olarak bu platformu kullanıyor. 234 bin 800 arkadaşımızsa eğitimler sonrası istihdam imkanlarından yararlanmak için bilgilerini doldurdu. Şimdi bu platformundan yararlanacak olan genç arkadaşımıza 3 küçük müjde vermek istiyorum. İlki, ‘1 Milyon Yazılımcı’ projemize katılan, portalımızdan eğitim alan her bir kullanıcımıza her ay 6 GB’lik bir ek internet kotasını vereceğiz. Bir diğer e-devlet şifresi edinemeyen, yahut 15 yaşından küçük olduğu için platformu kullanamayan gençlerimiz için yeni bir giriş ekranı geliştirdik. Sonuncusu ise, özellikle eğitimler esnasında kafanıza takılan soruları sormanız ve tecrübelerinden yararlanmak için öğretmenlerimizle canlı oturumlar başlatıyoruz. Evet işte bunun yanında çok yakın zamanda gençlerimize dünya ile rekabetimizi güçlendirecek katma değerli ve ihracata dayalı üretim hedeflerimize katkı sunacak yeni projelerimizi yakın dönemde açıklayacağız. Ülkemizi büyük ve güçlü Türkiye idealine kavuşturacak olan siz gençlerimizsiniz.” açıklamasında bulundu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı