Gündem

Bakan Albayrak’tan “Üretimi Ayakta Tutacağız” Mesajı!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Üretimimizi ayakta tutacağız.” dedi. Albayrak twitter paylaşımı ile “Önce bu salgının üstesinden geleceğiz. Bunu yaparken ekonomimizi, üretimimizi ayakta tutacağız. Sadece salgının etkilerini gidermek için değil, sonrasında oluşacak yeni dünya düzeninde en güçlü şekilde yerimizi almak için çok daha fazla çalışacağız.”diyerek moral verici bir açıklama yaptı.

Koronavirüse karşı alınan ekonomik tedbirler hız kesmeden devam ediyor. Sık sık alınan kararlar kamuoyu ile bakanlar ve Cumhurbaşkanı tarafından paylaşılıyor. Son olarak KOSGEB kredi takstilerini 3 ay ertelemişti.

KOSGEB’in kredi destek programından faydalanacak olan ve bankalara ödemeleri devam etmekte olan 136 bin Kobi’nin kredi taksitleri 3 ay ertelendi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı konuyla ilgili açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan kabine toplantısında ekonomik konular da ele alınmıştı. Koronavirüsün ekonomiye etkileri ve bu konuda alınabilecek kararlar değerlendirilmişti. Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada vergi, sigorta ve kredi geri ödemelerinde sağlanan kolaylıklara bir yenisinin daha eklendiğini ve KOBİ’lere, banka kredi ödemelerini erteleme fırsatı verdiklerini söylemişti. Bankalara kredi ödemeleri devam etmekte olan  işletmelerin nisan, mayıs ve haziran aylarındaki kredi taksitlerinde 3 ay erteleme yapıldığı açıklandı. Kredi kullanan 136 bin 255 işletme olduğu biliniyor. Bu işletmelerin Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında ödemesi ertelenen borçları 713 milyon liraya tekabül ediyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da bugün bir açıklama yaparak ertelemeyi duyurdu. Varank sosyal medya üzerinden, 2KOVID-19’un ekonomik etkilerini azaltmak için kritik bir adım attık. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı yeni tedbirle; KOSGEB’in Kredi Destek Programından faydalanan işletmelerin nisan, mayıs ve haziran taksitleri 3 ay ertelendi. 136 bin 255 işletmeye şimdiden hayırlı olsun!’ şeklinde paylaşım yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’da son olarak ‘1 milyon 320 bin vatandaşımızın temel ihtiyacı karşılandı. Kısa çalışma ödeneğinden, vergi ötelemesine, krediye kadar tüm destekleri veriyoruz.Hiçbir geliri olmayan vatandaşlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum valilik ve kaymakamlıkları ulaşarak yardım alabilirsiniz.Kampanya hesaplarında 1 milyar 500 milyon lira var. Kampanyaya destek veren her vatandaşımıza ve kurumumuza destek veriyorum.’şeklinde durumu ifade etmişti.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı