Gündem

Bakan Koca: En Güvenli Limanımız Şehir Hastaneleri

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Coronavirüs salgını tedavisi için yeni açılacak şehir hastaneleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Şehir hastanelerinin Coronavirüs tedavisinde büyük rol oynayacağını belirten Fahrettin Koca, hastaneler ile ilgili bilgiler verdi.

Ülkemizde ilk vakanın 11 Mart 2020 tarihinde görülmesiyle birlikte sıkı tedbirler ve yoğun çalışmayla salgının yayılmasını en aza indirgemeye çalışan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan yeni açılacak şehir hastaneleri ile ilgili önemli açıklamalar geldi.

“Salgın mücadelesinde en önemli ve en güvenli limanlarımızdan birisi şehir hastaneleri olmuştur.” diyen Fahrettin Koca, Başakşehir Şehir Hastanesi’nin açılış tarihini de paylaştı. 15 Mayıs’ta faaliyetine başlayacak olan şehir hastanesinde koronavirüse yakalanan hastaların tedavisi yapılacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın şehir hastaneleri için yaptığı açıklamadaki önemli başlıklar şu şekilde:

-Ülkemizin vermiş olduğu Coronavirüs salgını mücadelesinde en önemli ve en güvenli limanlarımızdan birisi şehir hastaneleri olmuştur.

-Başakşehir Şehir Hastanesi’nin tamamı hizmete girdiği zaman bu hastane Avrupa’nın bir kampüste en fazla yoğun bakım kapasitesine sahip hastanesi olacaktır.

– Başakşehir Şehir Hastanesi faaliyetine başladıktan sonra Sancaktepe Şehir Hastanesi’ni devreye sokacağız. Bu hastane de faaliyetine başladıktan sonra İstanbul’un iki yakasında da salgınla mücadele için iki büyük sağlık üssümüz olacak.

-Şimdilik çocuk ve kadın doğum hastanelerinin yataklı servislerini hizmete alacağız. Bu bölümler pendemi ile mücadele için kullanılacak.

-İstanbul şehrimiz, iki yakasında bulunan şehir hastaneleri ile sağlık altyapısı bakımından dünyanın başta gelen ülkelerinden biri olacak.

-15 Mayıs’ta açılacak ve Pandemi ile mücadele için kullanılacak Başahşehir Şehir Hastanesi’ndeki tüm yataklar ayrıca yoğun bakım altyapısına sahip. Gerektiği zaman yoğun bakım olarak da kullanılabilecek şekilde tasarlandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı