Gündem

Bankalar Çalışma Saatlerini Değiştiriyor

Koronavirüs dünya genelinde hayatı olumsuz etkilemeye devam ederken, Türkiye Bankalar Birliği bir tavsiye kararı aldığını duyurdu. Alınan tavsiye kararına göre bankaların çalışma saati değişiyor. 

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve insanların gündelik yaşamlarını durdurma noktasına getiren koronavirüs için yeni önlemler alınmaya devam ediliyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında Türkiye Bankalar Birliği tavsiye niteliğinde karar aldı. Tavsiye kararları ise şöyle;

“Toplum sağlığının korunması için Hükümetin, TC Sağlık Bakanlığı’nın ve Dünya Sağlık Örgütü’nün talimatları ve açıklamaları çerçevesinde, müşterilerin bankacılık işlemlerini sağlıklı olarak ve aksamadan sürdürebilmelerini teminen gerekli önlemler uygulanmaktadır.

Bu çerçevede, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu tarafından, takdiri üyelere ait olmak üzere, tavsiye niteliğindeki aşağıdaki kararlar alınmıştır:

  • Müşterilere doğrudan hizmet veren şubeler ve hizmet birimlerinin çalışma saatleri ile müşteri kabul saatleri 12:00-17:00 olarak belirlenmiştir.
  • İsteyen bankalar, çalışma ve müşteri kabul saatlerini esnek olarak belirleyebilecektir,
  • Bankalar, şubelerin ve hizmet birimlerinin çalışma ve müşteri kabul saatleri hakkında müşterini bilgilendireceklerdir,
  • Şube ve hizmet birimlerinde yakın temasın ve kalabalık ortamın oluşmasının önlenmesine yönelik gerekli tedbirler alınabilecektir,
  • Yüksek riskli ve kalabalık alanlardaki şubeler hizmet dışı tutulabilecektir,
  • Bankacılık hizmetlerinin dijital ortamlardan yapılması hususunda alternatif hizmet kanallarından kesintisiz hizmet verilmeye devam edilecektir.

Müşterilerimizin bankaların açıklamalarını takip etmeleri, işlemlerinde dijital kanalları kullanmaları salgınla mücadeleye çok önemli destek olacaktır.

Kamuoyunun, toplum sağlığının korunması ve sürdürülmesi açısından zorunlu görülen bu önlemleri ve uygulamaları anlayışla karşılayacağına, bu sayede salgının yayılmasının önlenmesine birlikte katkı sağlayacağımıza inanıyoruz.”

Türkiye’de Koronavirüs Can Almaya Devam Ediyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı paylaşımda “Yeni hayatlar kaybediyoruz. Vaka sayıları artıyor. Fakat mümkün olduğunca çok sayıda test yaptığımız unutulmamalı. Tedavi altına alınmış her hastayla salgının önünü kesmiş oluyoruz. BUGÜN 9 YENİ VEFAT, 289 YENİ TANI VAR. Evimizde kalalım. Risk almayalım. Hayat eve sığar.” dedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bu açıklamasıyla birlikte, Türkiye’de koronavirüs vaka sayısı 1.236 olurken hayatını kaybeden vatandaşların sayısı ise 30’a yükseldi.  

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı