Gündem

Bankaların Çalışma Saatlerinde Düzenleme Yapıldı

Corona virüs önlemleri ülke çapında devam ederken iş yerlerinin çalışma saatlerinde birtakım düzenlemeler yapılmasına karar verildi. Türkiye Bankalar Birliği tarafından yapılan çağrılar çerçevesinde hafta içi son derece yoğun mesai harcayan bankaların çalışma saatlerinde birtakım değişikliklerin yapılmasına karar verildi. Yapılan çağrıya olumlu yanıt veren bankalar arasında Türkiye İş Bankası, TEB Bankası ve Garanti Bankası yer alıyor. Diğer bankalarında kısa süre içerisinde çalışma saatlerinde yeni bir düzenlemeye gitmeleri bekleniyor. Bu süreçte hangi banka saat kaçta açılıp saat kaçta kapanacak?

Bankalar günlük yaşamda insanların sık sık bir araya geldikleri ve yakın temasta bulundukları yerler arasında bulunuyor. Türkiye Bankalar Birliği tarafından gönderilen tavsiye kararında çalışma saatlerinin hayat normale dönünceye kadar geçen süreçte 12:00 ile 17:00 aralığında olması istenmişti. Bankalarda ödeme ve maaş günleri ile fatura günlerinde ciddi bir yoğunluk yaşandığı için salgının büyüyebileceği için riskli bölgeler arasında yer almıştı.

Bankalar Çalışma Saatlerini Değiştirdiler

Türkiye Bankalar Birliği’nin tavsiye niteliğindeki çağrısına uyan bankalar çalışma saatlerinde değişikliğe gittiler. Pek çok bankanın bu karara uyduğu gözlemlendi. Bankaların tümü resmi internet adresleri üzerinden konu hakkında vatandaşları bilgilendiren açıklamalarda bulundular. Müşterilerinin cep telefonlarına ve maillerine gönderilen bilgilendirme mesajlarıyla birlikte yaşanabilecek mağduriyetlerin de önüne geçilmesi sağlandı. Virüs salgını süresince uygulamanın devam etmesi planlanıyor. Hayatın normale dönmesiyle birlikte çalışma saatlerinin yeniden eski düzene dönmesi bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı