Gündem

Başakşehir Şehir Hastanesi Dünya Rekorlarıyla Açıldı!

En son alınan bilgilere göre yaklaşık 1 Milyon metrekare alana kurulan inşaat ve 2 bin 682 yatak kapasitesi bulunan Başakşehir Şehir Hastanesi’nin bir bölümü bugün açılacak. Hastanedeki bazı bölümlerin yatak kapasitesi dağılımı da belirlenmiş oldu. Ayrıca Dünya’nın en büyük sismik izolatörlü binası özelliğine sahip olan hastane olarak kayda geçmiş durumda.

Dünyada en büyük olan izolatörlü binası olarak açılan Başakşehir Şehir Hastanesi’nin bugün bir bölümü hizmete açılacak! Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel İşbirliği taslağı ile yapılmış olan İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi’nin ilk bölümü bugün açılıyor. Başakşehir Şehir Hastanesi Ortalama 1 milyon metrekare kapalı alana sahip olacağı gibi 2 bin 682 yatak kapasitesine de sahip olacağı açıklandı.

Başakşehir Şehir Hastanesi’nin pandemiyle mücadele etmek maksadıyla özel olarak izole etmiş olduğu ve akıllı ventilatörlerle donatılmış olan 2 bloğun bugün hizmete açılacağı belirtildi. Bu bloklar A ve D bloklardan oluşmaktadır.

Açılacak olan Şehir Hastanesinde 469 yatak kapasitesi bulunan Genel Hastane, 327 yatak kapasitesi bulunan Kalp ve Damar Hastalıkları bölümü, 311 yatak kapasitesinden oluşan Nöroloji ve Ortopedi, 521 yatak kapasiteli çocuk, 359 yatak kapasiteli kadın doğum bölümü, 367 yatak kapasiteli onkoloji bölümü, 128 yatak kapasitesinden oluşan Psikiyatri bölümü ve 200 yatak kapasitesi ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi bulunacak.

İlk bölümü bugün açılacak olan hastane’nin çevresindeki yolların büyük bir kısmı tamamlandığı gözlemlendi.

Bir diğer yandan İETT otobüslerinin de seferlere başlamış olduğu görüldü. İETT’nin internet sitesinden yapılan açıklamada şehir hastanesinden geçecek olan otobüs hat bilgilerinin açıkladı.

Son teknoloji olan ve izole edimiş olan erken tanı ve tedavi merkezinin ilk açılacak olan bölümlerin bin 35 yatak kapasitesine sahip oldu. Erken tanı ve tedavi merkezinde kullanılmak maksadıyla  kullanıcıların cihaza müdehalesinin minimum düzeye indirecek olan akıllı solunum cihazları Rönesans ile Türkiye’ye getirildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı