Gündem

Batman Valisi Koronavirüs Uyarısında Bulundu

Koronavirüs salgını hız kesmeden devam ederken, alınan tedbirlere uyum sağlamayanlar salgının büyümesine zemin hazırlıyorlar. Batman Valisi bu konuda yeni bir açıklamada bulundu. Alınan tedbirlere şehir genelinde vatandaşların uymadığı ve durumu ciddiye almadıkları ortaya çıktı.

Batman Valisi Hulusi Şahin bu süreç içerisinde vatandaşların maske takma alışkanlığı edinemedikleri ve sokağa çıkarak sosyal mesafeyi korumadıklarının altını çizdi. Vali Şahin açıklamalarında ‘Vatandaşlarımızın birçoğunun bize yardım etmediğini ve virüsün yayılmasına zemin hazırladıkları tespit edildi. Durum böyle giderse daha sıkı tedbirler almak zorunda kalacağız’ dedi.

Batman’da Halk Virüsü Ciddiye Almıyor

batman hulusi şahin

Vali Hulusi Şahin tarafından Pandemi İl Kurulu toplantısı düzenlendi. Bu süreç içerisinde kentte yapılan değerlendirmelerde koronavirüsü vakasının giderek arttığı belirlendi. Kentte meydana gelen ciddi artışın önüne geçmek için şimdiye kadar alınan tedbirlerin yeterli gelmediği özellikle belirtildi.

Geçtiğimiz hafta mahalle muhtarları ile video konferans yoluyla bir toplantı düzenlenmişti. Düzenlenen bu toplantıda Türkiye’de pozitif vaka sayısı ile en iyi durumda olan ve riskin en düşük olduğu iller arasında olan Batman’ın başarısı kutlanmıştı. Aradan geçen bir haftalık süreç içerisinde vatandaşların önlemlere uyum sağlamadıkları ve durumu ciddiye almadıkları için pozitif vaka sayısında gözle görülür bir artış olduğu ve il genelinde riskin arttığı tespit edildi. Bu durumda sıkı ve katı önlemlerin alınması için il bazında çalışmalar başladı. Vatandaşlara daha hassas olmaları konusunda uyarılar yapıldı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı