Gündem

Beklenen TOKİ Kuraları Ne Zaman Çekilecek?

Koronavirüs salgınının gündemi meşgul etmesinin hemen ardından alınan tedbirler kapsamında TOKİ çekilişlerinin ertelenmesine karar verilmişti. 6 farklı ilde gerçekleştirilen TOKİ kuraları için binlerce vatandaş büyük bir heyecan içerisinde bekliyorlar. Belirlenen iller için kuraların yeniden başlamasına ve evlerin sahipleri ile buluşturulmasına karar verildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından sosyal medya hesapları üzerinden konu hakkında bilgilendirici bir açıklama yapıldı. Dar ve orta gelirli ailelerin faydalanmaları için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından ülkenin pek çok noktasında yapılan konutlar şimdiye kadar binlerce kişinin ev sahibi olmasını sağladı.

Kolay ödeme yöntemleri, uzun vadeler ve küçük miktarlı taksitler nedeniyle pek çok aile için ev sahibi olmak bir hayalken gerçeğe dönüştü. Her yıl sosyal konut projeleri kapsamında yeni evlerin ev sahibi olmayan kişilerle buluşturulması planlanıyor.

Hangi İllerde Kura Yapılacak

28 Nisan 30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek TOKİ hak sahipliği belirleme kurasının bugün itibariyle başlaması bekleniyor. Kuranın yapılacağı iller ise Manisa, Denizli, Nevşehir, Yozgat, Isparta ve Konya olarak belirlendi. Kura çekilişi hakkındaki tüm detaylara e devlet üzerinden ya da TOKİ’nin resmi internet sayfası üzerinden ulaşılabilir. Kuraların salgın tehlikesi nedeniyle noter huzurunda online olarak yapılması bekleniyor. Bu süreçte herhangi bir vatandaşın sürece dahil edilmeyeceğinin altı çizildi.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı