Gündem

Belediyelerin Ücretsiz Ekmek Uygulamasına Yasak Geldi!

Koronavirüs önlemleri kapsamında sokağa çıkma yasağı uygulanmıştı. Pek çok ilde gerçekleştirilen yasakların önümüzdeki günlerde de devam etmesi bekleniyor. Geçtiğimiz hafta ilk kez sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından pek çok vatandaş büyük panik yaşamıştı. Hafta sonu sokağa çıkamayacağını öğrenen vatandaşlar fırınlara ve marketlere akın etmişti.

Sokağa çıkma yasağı öncesinde meydana gelen bu görüntüler salgının kontrolden çıkabileceği sinyallerini vermişti. Bu süreçte yeni ilan edilen sokağa çıkma yasağı için bazı önlemler alındı. Daha önceki tarihlerde açıklanan yasak sayesinde vatandaşın tedbirli davranması sağlandı. Bununla birlikte yasak devam ederken fırınların açık kalacağı ve vatandaşın ekmek alabileceği belirtildi.

CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olduğu belirlenen MER-EK Halk Ekmek Fabrikası tarafından üretilen ekmeklerin, bölgede bulunan halka ücretsiz bir şekilde dağıtılmasına karar verilmiş ve bu noktada çalışmalar başlatılmıştı.  

Valilik Bedava Ekmek Dağıtımını Yasakladı!

bedava ekmek

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer tarafından yapılan açıklamalar sonrasında pek çok kişiyi şaşırtan bir karar alındığı belirlendi. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklama sonrasında ülke genelinde ekmeklerin ücretsiz dağıtılmasına yasak getirildi.

Belediyelerin ücretsiz bir şekilde dağıtılması resmen yasaklanmış oldu. Bu noktada il genelinde halk ekmek büfelerinde ekmek fiyatlarının 50 kuruş olarak belirlenmesine karar verildi. İçişleri Bakanlığı tarafından getirilen yasağın sebebi ise merak konusu haline geldi.

Bedava ekmek uygulamasının ilerleyen günlerde Valilik bünyesinde bulunan Vefa Sosyal Destek grupları tarafından gerçekleştirilmesine karar verildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı