Gündem

BMW Oyun Tasarlamaya Başladı

Corona Virüs nedeniyle çoğu insan evde kendi karantina bölgesini hazırladı. Şu an dünya üzerinde Koronavirüs teşhisi koyulan kişi sayısı 1,364,711 sınırına ulaştı. Çalışmak zorunda olan insanlar dışında çoğu kişi kendini eve kapattı. Bu karantina günlerinde BMW, evde kalanlar için oyun üretmeye başladı.

BMW’den Masa Oyunları Hamlesi

Corona Virüsü nedeniyle çoğu büyük ve küçük ölçekli şirket üretime ara verdi. BMW’de çalışanlarının sağlığını düşünerek üretime ara veren şirketler arasında. Büyük otomotiv firması BMW, karantina nedeniyle evde kalmak zorunda olan ve can sıkıntısı çeken insanlar için masa oyunları geliştirmeye başladı. Hazırlanan oyunlar BMW’nin sitesinden indirilebilir durumda. Koronavirüs (Covid-19) çoğu büyük firmayı etkilediği gibi içlerinden en çok otomotiv sektörünü hedef aldı. İnsanların bir arada durması bu salgın için en önemli tehlike halini aldı. Bu nedenle otomotiv sektörü için büyük önem taşıyan fuar, etkinlik ve organizasyonun iptali sektörü derinden sarstı. Etkinliklerin iptal edilmesinin ardından çalışanların güvenliği ve salgının durmasını sağlamak adına dev markalar üretimlerine ara verdi. Özellikle Corona Virüs hakkında en önemli silahımız olan sosyal mesafeyi koruma kuralına dikkat çekmek isteyen Mercedes, Audi, Volkswagen ve Hyundai logolarında değişiklik yaptı. Moda haline gelen logo değiştirme olayına katılmayan BMW, insanlar için oyunlar üretmeye devam ediyor.

Zarları At ve Hamleni Yap

BMW, karantina nedeniyle eve kapanan insanları eğlendirmenin yeni bir yolunu keşfetti. Hazırladığı bir dizi oyunu internet sitesine ekledi. Tasarlanan oyunlar, aklımıza ilk gelen bilgisayar ya da Playstation oyunları değil, ailecek oynanabilecek masa oyunları. BMW resmi sitesinden indirebilecek oyunların isimleri, Big BMW Race, Park Your BMW, Find The Pair, Puzzle Duo ve Play Carpet. Oyunlara dair örnek vermemiz gerekirse The Big BMW oyununda atılan zar ile hareket ediliyor ve bitiş çizgisini ilk geçen galip geliyor. PDF formatında tasarlanan oyunları indirmenizin ardından yazıcı ile bastırmanız gerekmekte.

30 Nisan’a Kadar Araç Üretimi Durdu

BMW tarafından yapılan açıklamaya göre Kuzey Amerika ve Avrupa’da bulunan tesislerde araç üretimi 30 Nisan’a kadar durduruldu. Covid-19 salgını nedeniyle aynı zamanda Avrupa’da bulunan mağazalar da kapanmış durumda. Üreticiler yaptıkları açıklamaya, yılın ilk çeyreğinde dünya üzerinde gerçekleşen satışlar %20,6 azalarak 477,111 adet sınırına gerilediğini ekledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı