Gündem

BP Türkiye’den Corona Virüsle Mücadele Desteği

Corona virüsün tüm dünyaya yayıldığı şu günlerde pek çok şirket, corona virüs ile mücadeleye destek vermeye başladı. Firmalar kendi imkanları dahilinde yardımlar yaparak bunları duyurmaya başladılar.

Corona virüs vakaları 800 bine ulaştı. Corona virüsün neden olduğu masraflar, ülkeleri de zora sokuyor. Firmalar da corona virüsle mücadeleye destek olmak için bazı yardımlar yapıyor. BP Türkiye de bir duyuru yaparak yapacağı desteği açıkladı.  

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Ambulansları İçin 1 Milyon TL Destek!

BP Türkiye, koronavirüs ile mücadeleye destek verebilmek amacıyla İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nün ambulanslarına ücretsiz akaryakıt sağlayacağını duyurdu.

BP Türkiye Başkanı Joe Murphy, içinde bulunduğumuz dönemde toplumların ve şirketlerin iş birliği yapması gerektiğini belirtip tüm sağlık çalışanlarına verdikleri emekler için teşekkür etti ve önümüzdeki ay boyunca İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ne ait ambulanslara BP istasyonlarında ücretsiz akaryakıt desteği vererek küçük bir katkıda bulunmak istediklerini dile getirdi.

BP Türkiye için önceliğin çalışanlarının ve müşterilerinin güvenliği ve sağlığı olduğunu belirten Murphy, gelişmeleri yakından takip ettiklerini, Sağlık Bakanlığı’nın ve Dünya Sağlık Örgütü’nün uyarı ve tavsiyelerini dikkate aldıklarını ve gerekli bütün önlemleri yerine getirdiklerini duyurdu.  

Corona mücadeleyle destek kapsamında BP Türkiye, Nisan ayı boyunca 1 milyon Türk Lirası değerinde akaryakıt temininde bulunacak.

BP İngiltere’de de buna benzer bir bağış yapıldı. İngiltere’deki acil servis araçlarına ücretsiz akaryakıt temin eden BP Vakfı, Dünya Sağlık Örgütü’nün Covid-19 Dayanışma Mücadele Fonu’na iki milyon dolar bağış yaptı. Bu fon sayesinde dünya çapında sağlık ekipmanı ve hayati yardım desteği veriliyor.

n11.com Sağlık Bakanlığı’na 1 Milyon TL Bağış Yaptı  

Popüler online alışveriş sitesi n11.com da corona virüsle mücadele için bağış yapan firmalardan biri oldu. Sağlık personelinin ihtiyaç duyacağı ihtiyaçların karşılanması için Sağlık Bakanlığı’na 1 milyon TL bağış yaptıklarını duyurdu. n11.com’un sosyal medya hesabında Türkiye’nin her yerinde günlerdir büyük özveriyle, kahramanca hizmet veren doktorlara ve sağlık çalışanlarına teşekkür ettiklerini belirten n11.com yönetimi, koronavirüsle mücadele kapsamında 1 milyon TL bağış yaptıklarını duyurdu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı