Gündem

Çanakkale Corona Virüs Vaka Sayıları Hakkında Açıklama

Corona virüs vakaları her geçen gün ülkemizde de artmaya devam ediyor. Virüsle mücadele devam ederken Çanakkale’de de corona virüs vakalarının olduğu tespit edildi. ÇOMÜ Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Alper Şener, şehirde bulunn corona virüs hastalarını açıkladı.

Çanakkale’de şimdiye kadar yapılan testlerde sonuçları kesinleşmiş olan 110 kişinin olduğu belirlendi. Pozitif çıkan hastalar zaman kaybetmeden karantinaya alındı. Karantinaya alınan hastaların çevreleri de gözlem altında tutuluyor.

Çanakkale’de Durum Sakin

Yapılan değerlendirmelerde şehirde virüs kontrol altına akınmış durumda. Durum sakin olarak ifade edilirken bundan sonraki dönemde hasta sayısının artacağına kesin gözüyle bakılıyor. Vatandaşlara il genelinde çeşitli uyarılar yapılıyor. Uyarılara uyum sağlanmadığı takdirde, gerekli önlemler alınmazsa vaka sayısının kontrolden  çıkabileceği düşünülüyor. Salgının kontrolden çıkması halinde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

Şehirde ilk etapta vakalara 5 10 hasta ile başlanırken güncel sayı 110 hastaya kadar çıktı. Kurallara uyulmadığı takdirde vaka sayısının rekor seviyeye ulaşılabileceği düşünülüyor. Uzmanlar tarafından önümüzdeki iki haftanın hayati önem taşıdığı ifade ediliyor. Şehirde belirli hastaneler corona virüs vakalarına bakmak için hazırlandı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı