Gündem

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Hemşire Alımı Duyurusu!

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa (İÜC) Tıp Fakültesi Hastanesinde hemşire alımlarının başladığını açıkladı.

Alımlar Ne Zaman Olacak?

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Hemşire Alımı Şartları Neler?

Hemşire alımı hakkında henüz ÖSYM tarafından başvuru tarihine dair bir açıklama gelmedi. Konuyla ilgili ÖSYM’den haber alır almaz sizlerle paylaşıyor olacağız.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hemşire Alımı Şartları Nelerdir?

Üniversitenin resmi internet sitesinde açıklanan duyuruda, dünya genelinde gerçekleşen ve Türkiye’de de bulgular devam eden Koronavirüsü salgını sebebiyle çok özel hazırlanan ortam, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nin ameliyathanelerini devre dışı bırakarak, yoğun bakım servislerine dönüştürülmüş olduğu açıklandı.

Bu sebeple Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde çok fazla sayıda hemşire ihtiyacı oluştuğunu, hemşire alım sürecinin başlatıldığı web sayfasında bildirdi.

Duyurunun detaylarında, lisans mezunu olan hemşire alımında ilan edilmiş olan “70 ve üstü KPSS puanı almış olmak” şartını karşılamakta zorluk çekildiğini ve yeterli sayıda müracaat olmadığı da ifade edilerek, şöyle söylendi:

Ülkemizin vatandaşları olarak içerisinde bulunduğumuz Kovid-19 pandemisi ile mücadele gibi mecbur bir nedenden dolayı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ndeki ihtiyacı karşılamak maksadıyla, yeni bir ilana çıkarak zaman kaybetmemek amacıyla Hukuk Müşavirliği’mizin görüşü ve üniversitemiz yönetim kurulu ortak kararı doğrultusunda, KPSS puanları yukarıdan aşağı sıralanarak ve en fazla KPSS puanından başlatılmak suretleriyle kontejyan dahilindeki başvurular da değerlendirilmeye başlanmış ve bu kapsama dahil edilmiştir. Kovid-19 pamdemisi sebebiyle hemşire alımları doğrudan KPSS puanları esasına dayalı ve mevzuata uygun olarak mülakatsız yapılmaktadır.

Bu maksatla matuf sebeple değerlendirilmiş sonuçlara göre, Kovid-19 pandemisi sebebiyle üniversitemiz Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nin servislerinde ve yoğun bakım ünitelerinde mevcut yatmakta olan hastalara verilmeye devam edilen sağlık hizmetinde aksama yaşanmayacağı garanti edildi. Gerektiğinde mevcut yatak sayısı zaman kaybetmeksizin ve en hızlı yollardan arttırılabilecektir. Bu vesileyle insanüstü gayretleriyle hizmet vermekte olan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi sağlık çalışanlarına bir kez daha saygılarımızı sunuyoruz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı