Gündem

CHP’den Yeni İddia: CHP, İyi Parti ve HDP’nin Soru Önergelerine Cevap Gelmedi!

 Sözcü Gazetesi yazarı tarafından hazırlanan bir haber sonrasında yeni bir iddia geldi. CHP, İyi Parti ve HDP’li milletvekilleri tarafından hazırlanan soru önergelerinin hükümet tarafından yanıtsız bırakıldığı ve herhangi bir çalışmanın yapılmadığı ifade edildi.

Bakanlar tarafından soru önergelerine verilen cevapların arasında en dikkat çekici cevabın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ait olduğu ifade edildi. Bu süreç içerisinde verilen yanıt tartışmalara neden olurken bir gazeteci tarafından da köşesine taşındı.

Olağan bir süre olarak muhalefet partisi milletvekilleri, araştırmış oldukları ve bilgi edinmek istedikleri konular hakkında TMBB iç tüzüğü şartları gereğinde soru önergeleri veriyorlar. Bakanlar ise bu sorulara uygun şekilde yanıt veriyorlar. Ancak son dönemlerde pek çok soru önergesine üstün körü cevap verenlerin olduğu belirlendi. Bu durum kısa süre içerisinde tartışmalara neden oldu. Bazı sorular ise hiç olmamış gibi görmezden gelinerek cevapsız bırakılıyor.

Muhalefet Partilerinin Soru Önergeleri Dikkate Alınmıyor

Yapılan değerlendirmeler sonrasında muhalefet tarafından verilen soru önergelerinin cevapsız kaldığı belirlendi. Bu süreç içerisinde CHP’li milletvekilleri tarafından sorulan ya da verilen önergelerle yasa tekliflerinin görmezden gelindiği belirtildi.

Süreç içerisinde CHP ve İyi Parti ile HDP milletvekilleri sormuş oldukları hiçbir soruya yanıt alamadıklarını iddia ettiler. Bu konuda bir eşitlik olması ve her sorulan sorunun yanıtlanması bekleniyor. Bu durumda fırsat eşitliğinin olmadığı son dönemlerde meclis kulislerinde en fazla konuşulan durumların başında geliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı